Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Açma Kesmeden 8 Milyon Lira Gelir
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Açma Kesmeden 8 Milyon Lira Gelir

Açma Kesmeden 8 Milyon Lira Gelir
Limak-Cengiz- Kolin O.G.G.nun Bedaş'ta 8 milyon liralık açma-kapama geliri elde ettikleri açıklandı.
25.10.2013 / 12:42

İstanbul'un elektriğini dağıtan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) iki yılda 500 milyon liralık yatırım planlıyor.


BEDAŞ ihalesini kazanan Limak-Cengiz- Kolin Ortak Girişim Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı İsmail Ergüneş, 4.2 milyon abonenin bulunduğu bölgede fatura takibinde zorlandıklarını belirterek, açma-kapama ücretleriyle ilgili eleştirilere yanıt verdi.


4.2 milyon abonenin yüzde 60-65'inin elektrik faturasını zamanında ödediğini söyleyen Ergüneş, "Yüzde 20'si en geç 15 gün içinde ödeme yapıyor. Geri kalan yüzde 15 ile her ay uğraşmak zorunda kalıyoruz. Tam 40 hafta faturasını ödemeyenler var" dedi. 18 TL'lik açma-kapama ücretinin regülasyon tarafından belirlendiğini vurgulayan Ergüneş, 5 ayda “Yaklaşık yarım milyon aboneden 8 milyon liralık açma-kapama geliri elde ettiklerini” vurguladı.
Arıza Yüzde 50 Azaldı


Akdeniz, Uludağ ve Çamlıbel bölgelerinin de elektrik dağıtımını yaptıklarını hatırlatan Ergüneş, bu bölgelerde arıza oranlarını yüzde 50'lere kadar indirdiklerini söyledi. Ergüneş şöyle konuştu: "Uludağ ve Çamlıbel'de yaklaşık 400 milyon liralık yatırım yaptık. Çamlıbel'de ise yatırımımız 150 milyon TL'yi buldu. Bu yatırımlarla arıza oranını azalttık. Ancak bu insan kaynağıyla da ilgili. 4-C statüsündeki elemanların insafına kalmış durumdayız."


Kosova, Dicle'den Daha Az Kaçırıyor


Türkiye'nin birçok bölgesinde kaçak elektrik sorunuyla mücadele edildiğine değinen Ergüneş, bu oranları hızla azalttıklarını da vurguladı. Ergüneş, "BEDAŞ bölgesinde kaçak oranı 2002'lerde yüzde 25'ti. Bu oranı yüzde 11'lere çektik" dedi.


Çalık Enerji'yle birlikte Kosova'nın da elektrik dağıtımını üstlendiklerini hatırlatan İsmail Ergüneş, bu bölgede de kaçak kullanımın yaygın olduğuna değindi.Ergüneş, "Kosova da kaçak oranı yüzde 33. Ancak bu Dicle'nin 50 puan altında. Üstelik bunlar yakın zamanda büyük acılar görmüş, savaştan çıkmış bir halk. Burada da oranı düşüreceğimize inanıyorum" diye konuştu.


sabah


Bu haber toplam 4247 defa okundu
YORUMLAR
muhammet başıbüyük: 
"4c"
bedaş calışanları 4c heveslisi değiller insanları baskı yaparak aşşağılayarak bu yola iteklediniz 12 kişi kalsın diğerleri gitsin şebekede çalış calışmazsan pek hoş şeyler olmaz ifadeleri sizin insan kaynakları müdürünüzün ifadeleridir lütfen yalan beyanlarda bulunup gercekleri saptırmayın
28.10.2013 / 12:27


YAZARLAR