Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı'na Atamalar
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı'na Atamalar

Enerji Bakanlığı'na Atamalar
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Maden Tetkik ve Arama (MTA), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (TETAŞ) ya atamalar yapıldı.
12.11.2013 / 11:11


 Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Maden Tetkik ve Arama (MTA), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (TETAŞ) ya atamalar yapıldı. Yapılan atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.


Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut ÖZÇELİK, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.Çelik’ten boşalan Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Yardımcılığına Ercan GEBEŞ atandı.


TTK Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nevzat KAVAKLI, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden atandı.


Boş bulunan Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcılığına Orta Anadolu III üncü (Kızılcahamam) Bölge Müdürü Bülent KALI atandı.Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğünde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hazine) Mehmet Ali ERTUNÇ atandı.


Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğünde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hazine Temsilcisi Olarak) Korhan ERDOĞAN atandı.


 


İşte Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları:


1– Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut ÖZÇELİK’in, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması ile bu suretle boşalacak olan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Yardımcılığına Ercan GEBEŞ’in atanması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 74 üncü maddesi ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5 inci maddesi gereğince uygun görülmüştür.


2– Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcılığına, Orta Anadolu III üncü (Kızılcahamam) Bölge Müdürü Bülent KALI’nın atanması, 657 sayılı Kanunun 68/B ve 76 ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.


3– Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Dr. Nevzat KAVAKLI’nın yeniden atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ve 8 inci maddeleri gereğince uygun görülmüştür.


4- Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğünde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hazine) Mehmet Ali ERTUNÇ’un atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6. ve 8. maddeleri gereğince uygun görülmüştür.


5- Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğünde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine (Hazine) Korhan ERDOĞAN’ın atanması, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6. ve 8. maddeleri gereğince uygun görülmüştür.


Bu haber toplam 5168 defa okundu


YAZARLAR