Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ, TEDAŞ ve TEİAŞ Çalışanlarına Servis Müjdesi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ, TEDAŞ ve TEİAŞ Çalışanlarına Servis Müjdesi

EÜAŞ, TEDAŞ ve TEİAŞ Çalışanlarına Servis Müjdesi
EÜAŞ, TEDAŞ ve TEİAŞ çalışanlarının da mesaiye geliş gidişlerinde yararlanacağı tüm kamu görevlilerine yönelik servis hizmeti 2 Ocak'ta resmen başlıyor.
30.12.2013 / 12:23

Enerjimagazin-Bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatlarında görev yapan EÜAŞ, TEDAŞ ve TEİAŞ çalışanlarının da mesaiye geliş gidişlerinde yararlanacağı tüm kamu görevlilerine yönelik servis hizmeti 2 Ocak'ta resmen başlıyor.


Cihan'ın haberine göre, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 12 yıl önce servis hizmeti elinden alınan memurların bir kaç gün sonra bu hizmete tekrar kavuşacağını belirterek, enerji hizmet kolundaki EÜAŞ, TEDAŞ ve TEİAŞ çalışanlarının da servis hizmetini heyecanla beklediğini söyledi.

9 Ekim'de ihalesi yapılan ''Personel servisi'' hizmetinin 2 Ocakta başlayacağını belirten Hacı Bayram Tonbul, konuyla ilgili yazılı değerlendirmesinde, IMF döneminde kaldırılan servis hizmetinin Toplu Sözleşme ile tekrar başlayacağını söyledi.


Tonbul, 2010 yılında yapılan Anayasa referandumu sonrasında memurların toplu sözleşme hakkı elde ettiğini belirterek, geçirilen iki toplu sözleşme dönemi ile memurların onlarca kazanım elde ettiğini ifade etti.

Memurların mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi bağlamında toplu sözleşme hakkının önemli olduğunu vurgulayan Tonbul, toplu sözleşmede mutabık kalınan ve üzerinde çalışılmasına karar verilen konuların Kamu Personeli Danışma Kurulunda görüşülerek karara bağlandığını, bu şekilde toplu sözleşme sürecinin devam ettirildiğini kaydetti.

Tonbul sözlerini ''Hizmet kolumuzda yıllardır servis hizmeti alamayan( EÜAŞ,TEDAŞ,TEİAŞ) gibi kurumların Toplu Sözleşme ile bu hakka kavuşması bizim için gurur vericidir.'' şeklinde sürdürdü.

Taşradakiler İçin de Çalışma Sürüyor

Maliye, İçişleri, Enerji, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkez ve bağlı kuruluşlarında çalışan on binlerce memurun bu hizmetten yararlanacağına işaret ederek, 'Özelliklede Büyükşehirlerde kamu görevlileri mesaiye geliş gidişlerde servis olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Çift araçla kuruma gidip gelen memurlarımızın ulaşım masrafı 200 liraya kadar çıkarken; tek araçla gelenlerin 100 lirayı buluyor. Dolayısıyla memurlarımız bu masraftan birkaç gün sonra kurtulacak.' diye konuştu.

Tonbul, ''Bakanlık ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatlarında başlayacak hizmetin taşrada da uygulamaya geçmesi için çalışma yapıyoruz.'' diye sözlerini tamamladı.
Bu haber toplam 5861 defa okundu
YORUMLAR
Fahri KARATAŞ: 
"çalışmak istiyorum"
Selamlar sayın yöneticiler yaklaşık 14 yılında beri kaynakçıyım.Bu meslekte çeşitli alanlarda faaliyet gösterdim Kahramanmaraş cimento, tunus cimento, Gürcistan termik santralda tank kaynakları, manisa izmir içme suyu hattı,van içme suyu hattı ve şu an ankara içme suyu hattı nda çalışmaktayım.yaptığm kaynak çeşitleri sellozik kaynağı, bazik kaynağı, gazaltı kaynağı özlü tel ve sg2 sg3 tel kaynaklarında çalışırım herkese saygılar 05388727821
02.06.2015 / 00:00


YAZARLAR