Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Çıkarma Yaptılar
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin
Enerji Altyapısında Değişim ve Bataryalar
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Çıkarma Yaptılar

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Çıkarma Yaptılar
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çıkarma yaptılar.
22.01.2014 / 09:44

Enerjimagazin-Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çıkarma yaptılar.


Emeklilikte yaşa takılanlar, gasp edilen emeklilik haklarının iade edilmesi için TBMM’de CHP ve MHP’nin grup toplantılarına katıldılar ve TBMM Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yaptılar.
Grup toplantıları sonrasında grup adına açıklama yapan Soner Taşlıtepe, “CHP ve MHP partilerinin grup toplantılarına katıldık. MHP grubunun toplantısının ardından Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarını grup konuşmasında dile getirerek bizlere destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bizleri makamında kabul etti. Kendisi de bizlere, ilgili arkadaşlarına talimat verdiğini ve ilk fırsatta bu konuyu Meclis Genel Kuruluna taşıyacakları sözünü verdi. Bizler bir an önce MHP ve CHP olarak ortak bir öneri ile Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarını Meclis Genel Kuruluna getirerek bu Hukuksuzluğun bitmesi için çalışma beklediğimizi ifade ettik.” Dedi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar, TBMM'nin Dikmen kapısı önünde toplandılar. Burada grup adına açıklama yapan Soner Taşlıtepe, “1999'da ilk defa geriye işletilen 4447 sayılı Yasa ile Türkiye genelinde halihazırda çalışanlarında içinde olduğu 5 milyon kişi mağdur edildi. Bu mağduriyetin üzerinden 14 yıl geçmesine rağmen yapılan yanlış henüz düzeltilmedi. Erken emeklilik gibi bir talebimiz yok. Biz, üzerimize düşeni yaptık primlerimizi ödedik, çalışma süremizi doldurduk, kanun hükmünün uygulanmasını beklerken yeni bir düzenleme ile kurallar değişti ve yaş sınırı getirildi. 1999'dan önce çalışmaya başlamış, kanunun öngördüğü şekilde primlerini tam olarak Ödemiş ve mevzuatın gereklerini yerine getirmiş çalışanlar olarak, Sosyal Güvenlik Kanunu'nun tüm çalışanlara vaat ettiği emeklilik hakkımızın iade edilmesini istiyoruz.” Dedi.
Taşlıtepe’nin sözleri sık sık “Gün doldu yıl doldu, emeklilik yok oldu”, "Eller havaya, yasa torbaya”, Edirne’den Kars’a çıksın artık bu yasa” sloganlarıyla kesildi.


Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.


Bu haber toplam 65983 defa okundu
YORUMLAR
fikret ünal: 
"yanlış adam seçimi"
bu yasayı çıkaranlardan biride devlet bahçeli değilmiydi bende yaşa takılanlardanım
22.01.2014 / 13:50


YAZARLAR