Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Köylüler VEDAŞ Binasını Bastı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Köylüler VEDAŞ Binasını Bastı

Köylüler VEDAŞ Binasını Bastı
Bahçesaray ilçesinde kesintileri protesto eden köylüler VEDAŞ binasını bastı.
13.02.2014 / 10:52

Van'da son günlerde artan enerji kesintileri, başta köyler olmak üzere vatandaşların tepki göstermesine neden oluyor. Bahçesaray ilçesinde kesintileri protesto eden köylüler, Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) binasını bastı.


Van'da son zamanlarda yaşanan elektrik kesintilerinin artması üzerine ilçeler başta olmak üzere birçok köyden ilgili birimlere şikayetler yağmaya başladı.


Kesintinin yaşandığı bölgelerde yaşayan vatandaşlar, elektrik faturalarını ödemeyenlerin yerine komple enerji kesintisi uygulandığını ileri sürerken, VEDAŞ yetkilileri ise kesintilerin arızadan dolayı yaşandığını belirtti.


Bahçesaray'da da 3 mahalle ile 6 köyde yaşayanlar, kesintiler üzerine VEDAŞ şeflik binasına gelerek elektrik kesintisinin sona erdirilmesini istedi. Bina önünde toplananlar, yıllardır elektrik sayaçlarının düzenli ve doğru bir şekilde okunmadığını, faturaların yüksek tutulduğunu iddia etti.


Durum üzerine şeflik binasına gelen AK Parti Bahçesaray Belediye Başkan Adayı Muhammed Affan Orhan ise VEDAŞ Bölge Müdürü Zafer Türüt ile cep telefonuyla görüştü.


Orhan, Türüt'ten mağduriyetin bir an önce çözülmesi için gereğinin yapılmasını isterken, vatandaşlar kesintilerin çözüme kavuşturulmaması durumunda binayı terk etmeyeceklerini söyledi.


Vatandaşlar bina önünde bekleyişlerini sürdürürken, her hangi bir olay yaşanmaması için İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bina çevresinde güvenlik önlemi aldı.


AA muhabirine iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden VEDAŞ Bölge Müdürü Zafer Türüt ise kesintilerin arızalardan kaynaklandığını, her hangi bir elektrik kesim işleminin olmadığını bildirdi.


Elemanlarımız Her Gün Darp Ediliyor


2-3 saatlik kesinti sonrası belirtilen bölgelere elektriğin tekrar verildiğini kaydeden Türüt, "Arızaları gidermek için bölgelere dağılan ekiplerimizden bazıları darp edildi. Biz enerji sorununun yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak elemanlarımız her gün darp ediliyor. Vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz" dedi.

Bu haber toplam 2158 defa okundu


YAZARLAR