Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Başbakan'dan Kadro Talimatı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başbakan'dan Kadro Talimatı

Başbakan'dan Kadro Talimatı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kadro ve zam taleplerinin çözümü için” talimat verdiği iddia ediliyor.
22.02.2014 / 11:12

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kadro ve zam taleplerinin çözümü için” talimat verdiği iddia ediliyor.


Takvim gazetesinde yer alan Özlem Kamer Tercanlı’nın haberine göre, Başbakan Erdoğan, bürokratlara, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kadro ve zam talepleri için talimat verdi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen yöneticileriyle toplantı düzenleyen Başbakan Erdoğan'ın, ilettikleri sorunları dinlediğini, sonra da bunların bir an önce çözülmesi için harekete geçilmesini söylediğini belirtti. 

7 Madde Öne Çıktı

"Bizim çözülmesi için dile getirdiğimiz, konu başlığı olarak toplam 25 maddemiz var. Bunların içerisinde 7 maddeyi öne çıkardık" diyen Tonbul, şöyle devam etti: "Bunlar, memura derece verilmesi, disiplin affı getirilmesi, üniversite öğretim görevlilerine zam yapılması, 4C'lilerin kadroya alınması, üniversite mezunu işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi, iş ve meslek danışmanlarının ücretlerinin düzeltilip atamalarının yapılması, memurlara emekli olabilmeleri için koşulan 30 yıl sınırının kaldırılması. Başkanımız Ahmet Gündoğdu, toplantıda Başbakan Erdoğan'a bunları iletti. Başbakan Erdoğan da, 'Bu konular Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda zaten görüşülmüş' dedikten sonra bürokratlarına dönerek, 'Artık bunları çözün' talimatı verdi." Tonbul, Erdoğan'ın, "Bakın Ahmet Bey'in gözlerinin içi güldü" diye espri yaptığını kaydetti.


Yasa Tasarısı Başbakanlık'ta 

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile de konuştuğunu anlatan Tonbul, Kumbuzoğlu'nun, taleplerle ilgili yasa tasarısını Başbakanlık'a gönderdiklerini söylediğini kaydetti.


Seçim Öncesi Çalışma Yok DemiştiHatırlanacağı üzere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tahran dönüşü uçakta "Seçim öncesi Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 4/C’lilerle ilgili bir çalışmanın olmadığı" açıklamasını yapmıştı.

Bu haber toplam 4975 defa okundu


YAZARLAR