Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Çelik'ten Açıklamalar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Çelik'ten Açıklamalar

Bakan Çelik'ten Açıklamalar
Bakan Çelik, taşeron işçiler ve 4/C’lilerle ilgili açıklama yaptı.
14.03.2014 / 00:25

Enerjimagazin-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik katıldığı canlı yayında taşeron işçiler ve 4/C’lilerle ilgili açıklama yaptı. 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,  Kanal Urfa, Duru Tv, Edessa Tv ve Güneydoğu Tv ortak yayınına katıldı. Çelik programda taşeron işçiler ve 4/C’lilere ilişkin açıklamalarda bulundu.


Hatırlanacağı üzere Şanlıurfa'da Kamu Şirket Personelleri Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAŞİP) ve Hizmet-İş'in düzenlediği etkinliğine katılan Bakan Çelik orada yaptığı konuşmada, Başbakan'ın Şanlıurfa mitinginde taşeron işçilerine ilişkin önemli açıklamalar yapacağını duyurmuş fakat Başbakan Şanlıurfa mitinginde bu konuya değinmemişti. Taşeron işçiler bu duruma sert tepki göstermişlerdi. Bakan Çelik katıldığı programda konuya ilişkin açıklamalar yaptı.



Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik programda yaptığı açıklamada "Taşeron işçilerle ilgili çalışmamız Nisan veya Mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisine gelecek aslında Başbakan'ımız mitingde konuşacaktı konuşma metninde vardı fakat Sayın Başbakan konuşmaları sırasında bazı aksaklıklar ve karmaşalar oldu bayılanlar oldu ve konuşması sizde gördünüz sık sık kesildi vaktin de dar olmasından dolayı Sayın Başbakan'ımız konuşmasını kısım kısım kesti bazı bölümlerini fakat inşallah başka mitinglerinde dile getirecek. 


4-C veya diğer kadrolar dillendiriliyor bunlar şimdilik yanlış. Türkiye Büyük Millet Meclisine gelecek orada tartışılacak komisyonlarda konuşulacak daha sonra netlik kazanacak. Taşeron işçilerin sosyal hakları sendikal hakları yıllık izinler kıdem tazminatları bu yasa ile düzenlenecek. 


Taşeron işçilerin örgütlenmelerinin önleri açılacak statüleri belli olacak." dedi


urfa365.com/Ahmet Kalkan


Bu haber toplam 5077 defa okundu
YORUMLAR
işçi: 
"aksaklık"
her zaman olur böyle aksaklıklar ama kendilerini ilgilendiren yasa , taslakta olmaz anında içişleri ile ilgili yasa tasarısında olmaz neyse daha ahlaklı siyaset yapanlarımız var zaten bize laf değil oy vermek düşer.
14.03.2014 / 19:13


YAZARLAR