Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye'yi Elektrik Çarpabilir
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye'yi Elektrik Çarpabilir

Türkiye'yi Elektrik Çarpabilir
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik zammına ilişkin açıklamada bulundu.
28.03.2014 / 12:20

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Habertürk canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Elektriğe Zam Var mı?


Bakan Yıldız, elektrik fiyatlarına zam olup olmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yükselen enerji maliyetleri nedeniyle enerji fiyatlarında değerlendirme yapılacağını belirten Yıldız, fiyatlarla ilgili kararın bu akşam verileceğini ifade etti.


Karar Bu Akşam


Yıldız: "Maliyetin arttığı kesin. Gerek doğalgaz, gerek kuraklık nedeniyle bizim barajlarımızdaki azalan su nedeniyle enerji maliyetleri artıyor. Arkadaşlarla bugün değerlendirip zannediyorum bu konuyla ilgili kararımızı bu akşam açıklayacağız" dedi. 


Dün Bir Ses Kaydı Düştü İnternete ve Akabinde Youtube Yasaklandı. Bu Kayda Daha Öncekilere Göre Genel Bir Tepki Var. Siz Neler Düşünüyorsunuz?


Bu kayıt şuana kadar partilerin seçim arenasında birbirlerinin lehine ya da aleyhine konuştuklarından daha bağımsız bir konudur. Bu yalnız bir partinin değil devletin ulusal güvenliğiyle alakalalı bir konudur. Herkesin vatandaşımızın, muhalefetin yek vücut olması lazım. Bunu hangi yapı dinlediyse bunun karşısında ortak bir devlet dili oluşturulması lazım. Ben bu anlamda MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu’nun bir demecini izledim. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizim geleceğimize kötü bir miras bırakmamamız lazım. Bu kabullenilemez bir durumdur. Oradaki konuşmalar ister gerçek olsun ister olmasın böyle bir vakanın oluşmuş olması bunun karşısında durmamız gerektiğini gösterir. Türkiye’de siyasi istikrarın devamına sahip çıkmamız lazım. Vatandaşımız hangi partide istikrar görüyorsa ona oy versinler. Ama “Ak Parti’ye oy vermeyin de kime verirseniz verin” anlayışı son derece yanlıştır. Bu kuralsızlıktır, kutsalsızlıktır.


Peki, Bu Dinleme Nasıl Olabilir? Dışardan Bir Böcek Mi Yerleştirildi Yoksa İçerden Mi Dinlendi?


Bu dinleme bir anlık bir dinleme değil. O konuşmaya has bir dinleme değil bence. Sürekli dinleniyoruz. Her şeyi dinliyorlar, İçlerinden kendilerine uygun olanları ayıklayıp tasnif ediyorlar. Ben 5 yıldan beri dinleniyorum. Bu benim yapacağım toplantılardan bağımsızdır. Her hareketimle dinlendiğimi biliyorum. Bu o toplantıya has değil sürekli yapılan bir dinlemedir.   Youtube gündeme getiriliyor. Ulusal güvenliğin konuşulduğu bir ortamda herkes tercih yapsın. Youtube’un geçici olarak engellenmesi mi yoksa ulusal güvenlik mi? biz tercihimizi yaptık. Herkes tercihini yapsın. Ama dün akşamdan beri ortak bir sağduyu oluşuyor. “Bu kadar olmaz bu Ak Parti’ye ait bir konu değil siyasi istikrarı hedef alan bir argümandır diyorlar.”


“Uzun Zamandır Dinleniyorum” dediniz. Herhangi Bir Tedbir Aldınız Mı?


Ben tedbirimi şeffaflıkla aldım. Zihnimde ne varsa onu konuşuyorum. Ne konuşuyorsam onu düşünüyorum. 17 Aralık’ın sosyolojik tahlili, gücünü gizemden alan kuyu köşelerde işlemler yapan bir yapıyla, gücünü milletten ve şeffaflıktan alan bir yapının mücadelesidir. Biz milletin ta kendisiyiz. Biz yalnızca asfalt döşemeye, çim ekmeye gelmedik. Çocuklarımızın borçlu değil alacaklı olarak doğduğu bir ülke oluşturtmaya çalışıyoruz. Biz Ak Parti hükümetlerimizi Türkiye’nin idaresine konan bir irade olarak görüyoruz.

Bu haber toplam 1930 defa okundu


YAZARLAR