Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Başkentgaz’a Yeni Çağrı Merkezi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkentgaz’a Yeni Çağrı Merkezi

Başkentgaz’a Yeni Çağrı Merkezi
Başkentgaz yeni çağrı merkezini hizmete açtı.
01.04.2014 / 18:02

Enerjimagazin-Başkentgaz’ın telefon santralinin, müşteri sayısının artması dolayısıyla son yıllarda ihtiyaca cevap verememesi ve şikayetlere yol açması nedeniyle, yeni çağrı merkezi kuruldu. Başkentgaz Çağrı Merkezi’nin yeni telefonu 444 6 429 oldu.
Başkentgaz yetkilileri, 231 71 80 numaralı santralde görev yapan personel sayısının yetersiz olduğunu ve bu personelin, çağrıların tümüne yetişmekte zorlandığını belirterek şunları söyledi:


Amacımız, müşterilerimizin sorununa anında çözüm bulup, yetkili birimleri harekete geçirmektir. Bu nedenle yeni çağrı merkezi kurulması için çalışmalarımızı yaz aylarından başlattık. Anlaştığımız firma, yeni bir yazılım programı geliştirdi. Ocak ayında hizmete giren ve 31kişinin görev yaptığı yeni çağrı merkezimizin numarası 444 6 429 olarak belirlendi. Akılda kolay kalması amacıyla 6 rakamı Ankara’nın plakası olduğu için; 429 rakamı da GAZ kelimesinin harflerine denk gelen tuşlardan seçildi. Bugüne kadar kullandığımız 231 71 80 numaralı santral hattımız da artık iptal edildi.”
Çağrı Merkezi’nin6 vardiya halinde24 saat hizmet verdiğini kaydeden yetkililer, müşterinin sorularını öncelikle operatörün cevaplandırdığını, daha detaylı konular için de ilgili birimlere yönlendirme yaptıklarını bildirdiler. Yetkililer, “Hizmete başladığı Ocak ayından beri yaklaşık 150 binin üstünde çağrı alan birimimiz, 100  bininin üstünde çağrıya cevap verdi. Yoğun kış döneminde cevaplandırılamayan çağrılar oldu. Ancak bunların sayısı artık yok denecek kadar düştü” dedi.
Yetkililer, doğalgaz kaçakları için aranan 187 Acil İhbar Birimi’nin de personeliyle birlikte Çağrı Merkezi bünyesinde hizmete devam ettiğini ve doğalgaz kaçakları için bu hattın aranmaya devam edileceğini ifade ettiler.


Bu haber toplam 2383 defa okundu


YAZARLAR