Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 16 Kömür ve Doğalgaz Santrali Özelleşiyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

16 Kömür ve Doğalgaz Santrali Özelleşiyor

16 Kömür ve Doğalgaz Santrali Özelleşiyor
Yıldız, 16 tane yerli kömür ve doğalgaz santralinden oluşan zincirin özelleştirileceğini açıkladı
16.04.2014 / 21:46

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 16 tane yerli kömür ve doğalgaz santralinden oluşan zincirin hemen hemen tamamını belli bir süreçte özelleştirmeyi düşündüklerini açıkladı. 


Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz ve beraberindeki heyeti kabul eden Bakan Yıldız, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.


Enerji sektöründeki özelleştirme sürecine ilişkin sorular üzerine de açıklamalarda bulunan Yıldız, 16 tane yerli kömür ve doğal gaz santralinden oluşan zincirin hemen hemen tamamını belli bir süreçte özelleştirmeyi düşündüklerini açıkladı. Bakan Yıldız, buradan elde edilecek gelirlerin enerji sektöründe ve geri dönük borçlanma kalemlerinde kullanılacağını ifade etti. Taner Yıldız, uygun teklifler gelmesi halinde özelleştirmelerin gerçekleşeceğini belirtti. 


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, doğal gaz ve elektrik dağıtımında tamamlanan özelleştirme programını, bundan sonra üretim tesislerinde sağlayarak, serbestleşme ve rekabet ortamında daha kaliteli bir hizmet sunulmasını amaçladıklarını dile getirdi.


Bakanı Yıldız, “2014 ve 2015 yılları her ne kadar seçim yılları olsa da programlarımızı kesintiye uğratmayı düşünmüyoruz" dedi. Bakan Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "2015 sonunda Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizdeki elektrik dağıtım hizmetlerinin makul kayıp-kaçak oranlarıyla beraber Türkiye’ye olumlu manada katkı koyacağına inanıyorum. Hedefimiz 2015 sonuna kadar bunları belli bir rejime oturtmak” dedi.

Bu haber toplam 4190 defa okundu


YAZARLAR