Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Güney Akım Projesi İmzalandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Güney Akım Projesi İmzalandı

Güney Akım Projesi İmzalandı
2.1 milyar Euro değerindeki Güney Akım Projesi'nin ana hattının inşaat sözleşmesi Belgrad'da imzalandı.
20.07.2014 / 09:56

Enerjimagazin-SIRBİSTAN topraklarında bulunacak ve 2.1 milyar Euro değerindeki Güney Akım Projesi'nin ana hattının inşaat sözleşmesi Belgrad'da imzalandı.

DHA'nın haberine göre, Güney Akım Sırbistan (South Stream Serbia AG) ile OAO Tsentrogaz şirketleri arasındaki imza törenine Serbiyazgaz Başkanı Duşan Bayatoviç, Gazprom'un proje yönetim departmanı başkan yardımcısı Aleksandr Sıromyatin ve Tsentrgaz Genel Müdürü Stanislav Anikeev katıldı.

Yapılan açıklamalarda bu boru hattından ilk doğalgaz 2016 yılının sonunda gönderilecek. Tsentrgaz 2014 Mart ayında başlayan ihaleyi kazanmıştı. Şirket projelendirme, ekipman ve malzemelerin teminatı, inşaat ve montaj çalışmaları, personellerin eğitiminden sorumlu olacak. Sözleşme boru hattının inşaatında Sırp şirketlerin görev almasını ön görüyor. 2009 Kasım ayında Güney Akım Sırbistan adlı bir şirket kurulmuştu. Bu şirketin hisselerinin yüzde 51'i Gazprom'a, yüzde 49'u ise Serbiyagaz'a ait.

Bu haber toplam 1519 defa okundu


YAZARLAR