Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Karadeniz Holding İki Enerji Gemisi Daha İnşa Ettiriyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Karadeniz Holding İki Enerji Gemisi Daha İnşa Ettiriyor

Karadeniz Holding İki Enerji Gemisi Daha İnşa Ettiriyor
Karadeniz Holding iki yüzer santral gemisi daha inşa ettiriyor.
26.08.2014 / 12:58

Enerjimagazin-Türkiye, özel sektör tarafından işletilen yüzer santral gemileriyle ihtiyacı olanları aydınlatıyor. Bu alanda hizmet veren tek firma olan Karadeniz Holding bünyesinde 7’si bitmiş, 2’si yapım aşamasında 9 enerji gemisi bulunuyor.


Türkiye, özel sektör tarafından işletilen yüzer santral gemileriyle acil enerji ihtiyacı olan bölgelere elektrik ulaştırmaya devam ediyor.


Türkiye'de bu alanda hizmet veren tek firma olan Karadeniz Holding bünyesinde 7’si bitmiş, 2’si yapım aşamasında 9 enerji gemisi bulunuyor. Toplam kurulu gücü 1072 megavat olan gemilerin 3’ü Basra’da, 2’si Lübnan’da, 1'i Dubai'de, 1'i de Pakistan’da bulunuyor. Tuzla Tersanesi'nde yapımı süren iki geminin, 2015'in ilk aylarında faaliyete geçmesi öngörülüyor. Karadeniz Holding, enerji santrali gemilerinden birisini, gerekli izin ve onayların alınmasının ardından, acil elektrik ihtiyacının karşılanması için Gazze'ye gönderileceğini açıklamıştı.


Dünyanın en büyük enerji gemilerinden, 216 megavat kapasiteli Karadeniz Powership Kaya Bey'in sahibi Karadeniz Holding iştiraki KARKEY, Pakistan tarafı ödemeleri yapmadığı gerekçesiyle Mart 2012'de sözleşmeyi feshetmiş, bunun üzerine gemi Pakistan'da alıkonulmuştu. "Kaya Bey", ağustos başlarında Dünya Bankasına bağlı Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıkları Çözüm Merkezinin (ICSID) kararı doğrultusunda serbest bırakıldı. 


Dünyada 60'ın Üzerinde Yüzer Santral Gemisi Var


Dünyada 60'ın üzerinde yüzer santral gemisi bulunuyor. Ortalama 6 ayda yapılan gemilerin megavat başına inşaat maliyeti 1,5 milyon avroyu buluyor. Hem sıvı yakıt hem de doğalgazla elektrik üretebilen bu gemiler, kısa dönem elektrik arz sıkıntısı yaşayan ülkeler için etkin bir çözüm yolu olarak görülüyor.

Ayrıca bu gemiler afet durumlarında, mevcut santrallerin bakım ve onarım aşamasında bölgenin elektriksiz kalmasını engelliyor.


denizhaberajansı

Bu haber toplam 5325 defa okundu
YORUMLAR
aygün eldemir: 
"iş basvurusu"
8 yıldır YAKIN ve UZAK yol TANKER ve KURU YÜK gemilerinde KAMAROT çalışmaktayım.Müşteri ve halkla ilişkilerim iyidir. LİSE mezunuyum. SON OLARAK NAKKAŞ Denizcilik KİMYASAL TANKER de 7 AY – GEMİ SATILDI KONTRAT BİTTİ - VBG - Denizcilik KİMYASAL TANKER de 4 AY - BAYRAK DEĞİŞTİ GEMİYE YABANCI PERSONEL GELDİ. Toplam - 11 AY - Gemiden İZİNLİ ayrılmak zorunda kaldım. GAZ, PETROL VE KİMYASAL TANKER Tanıtım Belgelerim vardır. Ayrıca 5 Yıllık AMERİKA VİSA C1/D BELGEM VARDIR. Hiç bir kötü alışkanlığım yoktur.(sigara,içki vb.) Güvenlikle İlgili Tanıtım Eğitim Belgesi,Güvenlik Farkındalık Eğitim Belgesi,Belirlenmiş Güvenlik Görevleri Eğitim Belgesi,Portör, Hijyen Sağlık Eğitim Belgelerimle İşe Heran Çıkabilirim.NOT-DEĞİŞTİRMECİ OLARAK TA ÇALIŞABİLİRİM.. GİTTİĞİM ÜLKELER - YAKIN YOL - : Rusya, Romanya,Gürcistan,Ukranya,Fransa,Fas, Tunus,Almanya,Danimarka, Belçika,Hollanda,Mısır,Yemen, İtalya,Yunanistan, İspanya,Hırvatistan... UZAK YOL - : Nijerya, Amerika, Brezilya, Peru,İran, Avustralya Kanada,Arjantin,Kolombiya, Küba,Venezuela,Güney Afrika ( Durban ), Dubai,Hindistan, Singapur,Jakarta, Endonezya, İran.Malezya,Tayland,Tayvan,Filipinler,Çin,Japonya,Güney.Kuzey Kore,Yeni Zelanda…tel no - 05337771577 -
17.06.2016 / 17:20


YAZARLAR