Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Yıldız'dan Doğalgaz Açıklaması
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Yıldız'dan Doğalgaz Açıklaması

Bakan Yıldız'dan Doğalgaz Açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'dan sonra İran ve Azerbaycan'dan da 2014 yılına kadar doğalgaz alacağının kalmayacağını söyledi.
28.02.2013 / 09:53


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'dan sonra İran ve Azerbaycan'dan da 2014 yılına kadar doğalgaz alacağının kalmayacağını söyledi.AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'nın düzenlediği İl Danışma Toplantısına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "2012 yılının sonunda Rusya federasyonundan 3.6 milyar metreküp civarındaki daha önce alınmayan doğalgazların tamını aldık ve sıfırladık" dedi.Bakan Yıldız, şu şekilde konuştu:"Şimdi sıra İran'da. Yine 2012 yılında çektiğimiz doğalgazla birlikte 420 milyon dolarlık daha önceden almadığımız ama 2012 yılında bir miktarını aldığımız doğalgaz oldu. Bu çok iyi bir gelişmedir. Önümüzdeki yılın sonuna kadar gerek İran'dan gerekse Azerbaycan'dan şu ana kadar alınmayan doğalgazların hepsi alınacaktır. Vatandaşımız şöyle bir endişeye kapılmasın. Parasını ödeyip te dışarıdan almadığımız doğalgaz var mıdır. Bu 2014 yılına kadar olmayacaktır. İran'dan da geçtiğimiz yıl 500 milyon dolara yakın bir tahsilat yapmış olduk. Bunlar her birimiz için sevindirici gelişmelerdir."

 


Bu haber toplam 1655 defa okundu


YAZARLAR