Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'nın Projesi ÇED Sınavından Geçti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'nın Projesi ÇED Sınavından Geçti

ENERJİSA'nın Projesi ÇED Sınavından Geçti
Enerjisa'nın Balıkesir RES kapasite artışı projesi için "ÇED Olumlu" kararı verildi.
12.11.2014 / 00:15

Enerjimagazin-Enerjisa'nın Balıkesir Rüzgar Enerji Santrali kapasite artışı projesi için "ÇED Olumlu" kararı verildi.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"BALIKESİR ili MERKEZ, KEPSUT ilcesi Karakaya mevkiindeki ENERJİSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan Balıkesir Rüzgar Enerji Santrali Kapasite Artışı projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu? Kararı verilmiş olup BALIKESİR Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, meri mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliği gereğince yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin izleme raporlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de BALIKESİR Valiliklerine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir."


Bu haber toplam 2689 defa okundu


YAZARLAR