Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı'nda Atatürk'e Skandal Gibi Anma Töreni
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı'nda Atatürk'e Skandal Gibi Anma Töreni

Enerji Bakanlığı'nda Atatürk'e Skandal Gibi Anma Töreni
Enerji Bakanlığı'nda 10 Kasım İçin yapılan Çalgılı Çengili Anma Töreni, törene katılan personelin tepkilerine neden oldu.
12.11.2014 / 23:42

Enerjimagazin-10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda roman havası çaldı, bir kadında dans etti. Atatürk'ü anma günündeki bu durum tepkilere neden oldu ve salonu dolduranların büyük bir bölümü anma toplantısının sonunu beklemeden ayrıldı.


Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; 10 Kasım Atatürk'ü anma toplantısı için 500'e yakın memur, salonda bir araya geldi. Saat 9'u 5 geçe saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. TEDAŞ Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Güney, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.


Müzikle Dans Etti


Türkiye'nin 7 bölgesine özgü oyunlar oynanması amacıyla yöresel oyunlar bilen gençlere yöresel kıyafetler giydirildi. Her bölgeye özgü oyunlar oynandı. Trakya Bölgesi ise Roman havasıyla temsil edildi. Roman havası eşliğinde sahneye çıkan uzun etekli, saçında gül bulunan kadın müzik eşliğinde oynamaya başlayınca salon bir anda karıştı ve protestolar arasında bazı memurlar anma etkinliğini terk etti. Yaptıkları hatanın farkına varan görevliler ise Roman müziği eşliğinde oynayan kızı hemen sahneden aldılar.


Bir dakika içinde çekildi


"Kızı Sahneden Hemen Çektik"


Enerji Bakanlığının bazı birimleri, Elektrik Üretim Şirketi, Türkiye Elektrik İletişim Şirketi ve Tedaş'ın bulunduğu binada yaşanan anma skandalıyla ilgili olarak bir yetkili ise şunları söyledi:


"Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü sergilemek için her yöreden gençler getirdik. Roman havası çalmaya başlayınca bir provokasyon gibi bir şey oldu. Biz de yaptığımızın yanlış olduğunu anlayıp kızı sahneden hemen çektik. Tüm oynaması bir dakika bile sürmedi. Etkinliğin sonunda 'Türkiye bir bütündür bölünemez' afişi asacaktık. Salonu arkadaşlar terk ettiği için bunu da yapamadık. Yanlış anlaşıldığımız için üzgünüz…"

Bu haber toplam 5420 defa okundu
YORUMLAR
Teknisyen (Yazıklar Olsun): 
""
Enerji Bakanlığı kendine yakışanı yapmış. Kendi yakınlarının ölümlerinide gurup dansçılarla kutlarlar........ Yazıklar olsun.
12.11.2014 / 13:07


YAZARLAR