Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Turkcell Enerji Yönetim Sistemi Sertifikasını Alan İlk Şirket Oldu!!!
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Turkcell Enerji Yönetim Sistemi Sertifikasını Alan İlk Şirket Oldu!!!

Turkcell Enerji Yönetim Sistemi Sertifikasını Alan İlk Şirket Oldu!!!
Turkcell mobil iletişim sektöründe enerji yönetim sistemi sertifikasını alan ilk şirket oldu.
26.11.2014 / 11:07

Enerjimagazin-Turkcell mobil iletişim sektöründe, enerji yönetiminde sistematik yaklaşımıyla ISO50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı sertifikasını almaya hak kazanan ilk şirket oldu. 


Altyapı ve iş süreçlerinde çevre dostu çözümleri hayata geçirerek, doğal kaynakların da daha verimli kullanımına katkı sağlayan Turkcell, sadece 1 yılda 81,9 milyon kWh’lik enerji tasarrufu sağlıyor.


Turkcell çevre dostu yaklaşımıyla her aşamada hayata geçirilen enerji tasarrufuna yönelik teknoloji ve uygulamalarla hem çevre korumasına hem de ülkemizin enerji faturasının azaltılmasına katkı sağlıyor.


Bu kapsamda hayata geçirdiği çalışmalarla ISO 50001 sertifikası almaya hak kazanan ve bu alanda bir ilki gerçekleştiren Turkcell, çevre dostu yatırımlarını ise her geçen gün artırarak devam ettiriyor.


30 Bin Hanenin Elektrik Tüketimi Kadar Tasarruf Etti


Turkcell,  rüzgar türbini ve şebeke elektriğinin dönüşümlü olarak kullanılmasına olanak veren hibrit iletişim üniteleri, elektrik şebekesinin ulaşamadığı 26 noktaya kurduğu güneş ve rüzgar enerjili iletişim üniteleri ve buna ek olarak,  şebekesinde yaptığı diğer tasarruf çalışmaları sayesinde bir yılda 81,9 milyon kWh enerji tasarrufu elde etti.


Böylece 78 bin 876 yetişkin kızılçam ağacına karşılık gelen 49.140 ton daha az karbondioksit salınımı gerçekleştirilirken, enerji tasarrufu miktarı 30 bin hanenin bir yıllık elektrik tüketimi seviyesine ulaştı. 


Tasarruf çalışmalarını altyapı ile sınırlamayan Turkcell, binalarında elektrik ve mekanik sistemlerde enerji tasarrufu çalışmalarını sürdürüyor.


Bu haber toplam 1982 defa okundu


YAZARLAR