Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ermenek’te 8 Maden Ocağında Üretim Durduruldu!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ermenek’te 8 Maden Ocağında Üretim Durduruldu!

Ermenek’te 8 Maden Ocağında Üretim Durduruldu!
Karaman’ın Ermenek ilçesinde faaliyet gösteren 8 maden ocağında üretim durduruldu.
19.12.2014 / 09:44

Enerjimagazin- 18 madencinin hayatını kaybettiği Karaman’ın Ermenek ilçesinde faaliyet gösteren 8 maden ocağında üretim durduruldu.


Ermenek’te bulunan iş müfettişleri, bölgedeki tüm maden ocaklarında inceleme yaparak, “idari tedbir raporu” hazırladı. Raporun iletilmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Ankara Grup Başkanlığı kararıyla Ermenek’te faaliyet gösteren 8 maden ocağında eksikler giderilinceye kadar üretimin durdurulması kararı verildi.


Karar gereğince ocaklarda iş tamamen durdu. Ocağın güvenliği açısından yapılması gereken havalandırma ve kaçış yolunu sağlamak üzere kazı yapılması, su atımı, işçilerin ve malzeme geliş gidişi için kullanılan yolların kontrolü çalışmalar daimi nezaretçi ve iş güvenliği uzmanının gözetiminde en az sayıda işçi ile gerçekleştirilecek. Bu sürede de üretim yapılmayacak.


Daha önce iş durdurma karası verilen Tarkom maden ocağının eksiklerini giderdiği, iş müfettişlerinin incelemesinden sonra üretimin tekrar başladığı açıklandı.


Akpınar Madenciliğe ait açık maden ocağında üretim ise devam ediyor.

Bu haber toplam 1552 defa okundu


YAZARLAR