Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Sektör Zirvesi SİVAS'ta Toplanıyor
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Sektör Zirvesi SİVAS'ta Toplanıyor

Enerji Sektör Zirvesi SİVAS'ta Toplanıyor
“Enerji Sektör Zirvesi Toplantısı” 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Sivas'ta gerçekleştirilecek.
26.12.2014 / 17:42

Enerjimagazin-Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, MÜSİAD Genel Merkezi ve MÜSİAD Sivas Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Enerji Sektör Zirvesi Toplantısı” 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Buruciye Otel Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.


Sivas’ta yapılacak Enerji sektör zirvesi toplantısı hakkında basın açıklaması yapan Sivas Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Başkanı Avukat Mustafa Coşkun şunları kaydetti; “MÜSİAD Zirve toplantıları sektörün sorunlarını bularak konunun uzmanlarını ve taraflarını bir araya getirerek sorunlara çözüm aramaktadır. Bununla birlikte geçen yıl düzenlemiş olduğumuz Hizmet Sektör Zirvesi Sivas programında ilimizin Sıcak Çermik, AVM ve Sivas’ın el sanatları konularını ilgililer huzurunda tartışıp sektörün eksikliklerini ve artılarını ortaya koyduk.


Şimdi ise Enerji Sektör Zirvesinde “Yeni Türkiye’nin Enerji Hamleleri” ve ‘Sivas’ta Enerji Yatırımı Fırsatları’ konu başlıklarında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, MÜSİAD Genel Merkezi ve MÜSİAD Sivas Şubesi ortaklaşa düzenleyerek sektörün artıları eksileri hakkında iki oturumlu programımızı yapmanın mutluluğunu yaşayacağız.


Toplantımızı iki oturumda yaparak birinci bölümünde “Yeni Türkiye’nin Enerji Hamleleri” konusunda Türkiye geneli enerji alanında hangi durumdayız, Yenilenebilir enerji kaynakları, Nükleer enerji çalışmaları ve Türkiye’deki son yıllarda enerji alanında yaşanan gelişmeleri kaynağından dinleyerek konular hakkında bilgi sahibi olacağız.


Programın ikinci bölümünde ise ‘Sivas’ta Enerji Yatırımı Fırsatları’ konu başlığı altında gelecek uzmanlar Jeotermal Enerji, Güneş Enerjisi ve enerjimizi nasıl rantabl kullanırız konularında bilgi verecekler. Son olarak ise Enerji alanına yatırım yapmak isteyen müteşebbislerimiz bu noktalarda neler yapmalılar, yapılacak güneş enerji sistemleri maliyetleri ve izlemeleri gereken yol haritaları hususunda bilgi verilecektir.


”Toplantıyı 27 Aralık 2014 Cumartesi günü Buruciye Otel Toplantı Salonunda yapacaklarını belirten Coşkun; Toplantımızın sabah oturumu 09.30-12.00 saatleri arasında yapılacak, öğleden sonraki ikinci oturumuz ise saat 14.00’da başlayacaktır. Enerji sektörüne ve yatırımlarına ilgi duyan herkesi toplantımıza bekliyoruz dedi.


hürdoğan

Bu haber toplam 1591 defa okundu


YAZARLAR