Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Denizl'ye Dev Güneş Enerjisi Santrali
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Denizl'ye Dev Güneş Enerjisi Santrali

Denizl'ye Dev Güneş Enerjisi Santrali
Integreen, Denizli'de 5 MW GES Projesi'ne başlıyor
16.01.2015 / 00:28

Enerjimagazin-Integreen Denizli ili Bozkurt ilçesinde kuracağı toplam 5 MW Güneş Enerjisi Santrali projesi ile ilçede bugüne kadar yapılmış olan en büyük yatırımlardan birini gerçekleştirmeyi ve üretilecek enerji ile ilçede yaşayanların toplam elektrik tüketimini karşılamayı amaçlıyor.

Türkiye'de güneş enerjisi santrali konusunda uzman kadrosuyla çalışan ve pazarda liderlik konumunu hedefleyen Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş. Isparta'da kurmuş olduğu 1,75 MW güneş enerjisi santralinin ardından Denizli ili Bozkurt ilçesinde yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Santral için uygun arazi bulunmasından santralin bakım ve onarım aşamalarına kadar yatırımcılarına her türlü çözüm önerisini sunan Integreen, Bozkurt'ta kurulacak Astürk Enerji, Yüksek Solar Enerji ve Pozitif Solar Enerji'ye ait toplam 5 MW Güneş Enerjisi Santrali'nin yapımına Şubat sonunda başlamayı Mayıs sonunda da santralin yapımını tamamlamayarak yatırımcılarının güneş enerjisinden maksimum fayda almalarını sağlamayı hedefliyor.

Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş. Genel müdürü Ömer Özkan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Şimdiye kadar "Emlak Konut-Ege Yapı ortaklığıyla yapılan İstanbul'un gözde gayrimenkul projelerinden biri olan Batışehir Projesinin tüm çatılarına güneş elektrik sistemi kurarak ortak kullanım alanlarında tasarruf elde etmelerini sağladık. Isparta’da Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş’ye arazide 1 MWp güneş santrali inşa ederek hem tükettikleri elektriği üretmelerini hem de fazlasını satmalarına yardımcı olduk.Isparta’da M32S Enerji Üretim A.Ş firmasına 750 kWp anahtar teslim güneş elektrik santrali kurarak elektrik satışından gelir elde etmelerini sağladık.

Integreen Yenilenebilir Enerji Sistemleri A.Ş olarak Dünya’nın sayılı rüzgar türbin üreticilerinden Alman Enercon ve Boğaziçi Üniversitesi ile yaptığımız ortak çalışmanın neticesinde 900 kW rüzgar santralin kurulumunu 27 Aralık’ta tamamladık ve Boğaziçi Üniversitesi’nin Dünya’nın kendi enerjisini rüzgarla üreten ilk kampüsü olmasını sağladık.

Ayrıca 5 MW Denizli, 5 MW Kahramanmaraş, 6 MW Yozgat, 2 MW Kayseri,3 MW Sivas, 5 MW Afyon olmak üzere 2015’te 26 MW güneş santrali projesi tamamlamayı hedeflemekteyiz.2015 senesi bizim için büyüme yılı olacak" dedi.

Bu haber toplam 3733 defa okundu


YAZARLAR