Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Fatih Sultan Mehmet'in Türbesinin Elektriği Kesildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fatih Sultan Mehmet'in Türbesinin Elektriği Kesildi

Fatih Sultan Mehmet'in Türbesinin Elektriği Kesildi
CLK Boğaziçi Elektrik, Fatih Sultan Mehmet'in Fatih Camii içinde bulunan türbesi' nin elektriğini, yaklaşık 35 bin liralık elektrik borcu yüzünden kesti.
24.01.2015 / 13:11

Enerjimagazin-Fatih Sultan Mehmet'in Fatih Camii içinde bulunan türbesi, yaklaşık 35 bin liralık elektrik borcu yüzünden karartıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın camiye geleceği haberi üzerine elektrikler dün akşam saatlerinde alelacele açıldı. Kültür Müdürlüğü, elektriğin borcundan dolayı kesildiğini doğruladı. 

Fatih Sultan Mehmet türbesinin, yaklaşık 35 bin lira tutan elektrik borcu nedeniyle elektrikleri kesildi. Uzun süre elektriksiz kalan türbe, dün akşam saatlerinde aniden yeniden aydınlatıldı. Elektriklerin açılması sebebi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın camiye geleceği bilgisi. 

Kültür Müdürlüğü’nden bir yetkili, türbenin elektriklerinin kesildiğini doğrulayarak, “Bu durum CLK Boğaziçi Elektrik’ten kaynaklanan bir sorun. Normalde buraların elektriklerinin kesilmemesi gerekir. Borcumuz olduğu doğru, ancak yapılandırmaya gitmiştik. 35 bin liraya kadar düşürdük. Orada bir yanlışlık olmuş o yüzden kestiler. Dün de yanlış düzeltildi ve elektrikler tekrar açıldı.” dedi. 

Bu arada, türbenin elektriklerinin kesildiğini öğrenen ziyaretçiler de şaşkındı. Özellikle Fatih Sultan Mehmet’in türbenin elektrik borcundan dolayı karartılmasını kınayan vatandaşlar, “Onca kaçak elektrik kullanan varken türbenin elektriklerinin kesilmesi normal olamaz.” dedi. Öte yandan, CLK Boğaziçi Elektrik firmasından konuyla ilgili bilgi alınacak bir yetkiliye ulaşılamadı.milligazete

Bu haber toplam 2897 defa okundu


YAZARLAR