Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Doğalgaz Sektörü GAZTED Çatısı Altında Birleşti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Doğalgaz Sektörü GAZTED Çatısı Altında Birleşti

Doğalgaz Sektörü GAZTED Çatısı Altında Birleşti
Doğalgaz İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (DİVİD), adının Doğalgaz Tedarikçileri Derneği (GAZTED) olarak değiştirilmesine karar verdi.
29.01.2015 / 23:47

Enerjimagazin-Hızla büyüyen Türkiye doğalgaz piyasasının liberalleşmesine önemli katkılarda bulunan, ithalat ve ihracatçıların yanı sıra tedarikçileri de bünyesinde barındıran Doğalgaz İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (DİVİD), adının Doğalgaz Tedarikçileri Derneği (GAZTED) olarak değiştirilmesine karar verdi.

23 Ocak’ta gerçekleştirilen Genel Kurul’da yeni yönetim kurulu, Abdullah Nezihi Erdem, Ahmet Taha Yıldız, Bekir Sami Acar, İbrahim Akbal, Mehmet Fatih Baltacı, Rıdvan Uçar ve Seda Ertorun’dan oluştu. 


GAZTED’den yapılan açıklamada, “Derneğimiz bugüne kadar olduğu gibi Türkiye doğalgaz sektörüne yasaların öngörüsü çerçevesinde hizmet sunmaya devam edecektir” denildi.


(İstanbul / 27 Ocak 2015) - Türkiye doğalgaz piyasasının liberalleşmesi sürecine önemli katkılarda bulunan Doğalgaz İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (DİVİD), 23 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul’da, derneğin adının Doğal Gaz Tedarikçileri Derneği (GAZTED) olarak değiştirilmesine karar verdi.


2006 yılında Türkiye’nin ilk özel sektör ithalatçı şirketleri olan Avrasya Gaz, Bosphorus Gaz, Enerco Enerji ve Shell Enerji tarafından kurulan DİVİD’e 2009 yılında EgeGaz, 2013 yılındaysa yeni özel sektör ithalatçıları Akfel Gaz, Batı Hattı ve Kibar Enerji üye oldular.


Türkiye doğal gaz piyasasının liberalleşmesi sürecine önemli katkılarda bulunan DİVİD’de, sektördeki gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda diğer tedarikçiler konumundaki toptan satış şirketlerinin de aynı çatı altında temsil edilmesinin benimsenmesi üzerine, 2014 yılı içerisinde doğal gaz sektörünün önemli tedarikçi şirketlerinden olan Aygaz Doğal Gaz, EWE Enerji, OMV ve Socar Doğal Gaz şirketleri de üye oldular. 


Derneğin daha aktif ve dinamik olması hususunda üyeler ve bazı sektör temsilcileriyle istişarelerde bulunan dernek yönetimi, 23 Ocak 2015 tarihinde yapılan Genel Kurul’da tüzük değişikliği yaparak derneğin adının Doğal Gaz Tedarikçileri Derneği (GAZTED) olarak değiştirilmesine karar verdi.


GAZTED‘den yapılan açıklamada, “Derneğimiz bugüne kadar olduğu gibi Türkiye doğalgaz sektörüne yasaların öngörüsü çerçevesinde hizmet sunmaya devam edecektir” denildi. Genel Kurul’da yeni Yönetim Kurulu ise şu şekilde oluştu;


" Abdullah Nezihi Erdem Socar Doğal Gaz

" Ahmet Taha Yıldız Kibar Enerji

" Bekir Sami Acar EWE Enerji

" İbrahim Akbal EgeGaz

" Mehmet Fatih Baltacı Enerco Enerji

" Rıdvan Uçar Aygaz Doğal Gaz

" Seda Ertorun Akfel GazBu haber toplam 1910 defa okundu


YAZARLAR