Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Turkcell'e Operasyon
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Turkcell'e Operasyon

Turkcell'e Operasyon
SPK tarafından yapılan resmi açıklama ile Turkcell'in yönetim kurulunda değişiklik yapıldı. İkisi yabancı üç üye görevden alındı, yerine üç yeni yönetici atandı.
16.03.2013 / 11:32


SPK tarafından yapılan resmi açıklama ile Turkcell'in yönetim kurulunda değişiklik yapıldı. İkisi yabancı üç üye görevden alındı, yerine üç yeni yönetici atandı. İşte detaylar.SPK tarafından paylaşılan açıklama ile Turkcell yönetiminde yapılan değişiklik, resmi olarak duyuruldu. 3 üye görevlerinden alınırken, yerlerine bağımsız üyeler atandı.

Yeni üyeler, yerlerine bağımsız üyeler seçilinciye veya SPK tarafından yeni bir karar alınıncaya kadar görevlerine devam edecek.

İşte açıklamanın tam metni

"Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin (Şirket), Kurulumuzun Seri: IV, No: 56 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ"i ile belirlenen Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum amacıyla, bağımsız yönetim kurulu üye atanması ile esas sözleşme değişikliklerini yapmamış olması, söz konusu gerekliliklerin yerine getirilebilmesi için Şirket'e gerekli sürenin verilmiş, bilgilendirme ve uyarı yazılarının gönderilmiş olmasına karşın Şirket tarafından gerekli yükümlülüklerin yerine getirilmemiş olması nedeniyle, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 17. maddesinin ikinci fıkrası hükmü uyarınca, Kurumsal Yönetim İlkelerinden bağımsız yönetim kurulu üyesi seçimine ilişkin uyum zorunluluğunun yerine getirilmesini teminen;

1) Şirket'in yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Bülent ERGİN, Tero Erkki KIVISAARI ve Oleg Adolfoviç MALIS'in 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 17. maddesinin ikinci fıkrası uyarınca yönetim kurulu üyeliği görevinden alınarak yerlerine Ahmet AKÇA, Atilla KOÇ ve Mehmet Hilmi GÜLER'in atanmasına,

2) Yönetim kurulu üyeliğine atanan kişilerin, yerlerine usulüne uygun olarak yeni bağımsız üyeler seçilip göreve başlayana ya da Kurulumuzca bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar görev yapmalarına,

3) Esas sözleşmesini Kurulumuzun Seri:IV, No:56 sayılı Tebliğ'i hükümlerine uygun olarak değiştirmesi için Şirket'in uyarılmasına, karar verilmiştir."

Gidenler kimdi?

Mehmet Bülent Ergin


Görevden alınan Ergin, hala Genel Denizcilik Nakliyatı AŞ, Show TV ve Akşam Gazetesi'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

Tero Erkki Kivisaari

2007'den bu yana görevini sürdüren Kivisaari ise Bu görevinden önce Sonera Group'un Uluslararası Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştı.

Oleg Malis

Malis, Altimo'da Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya devam ediyor.

Kimler geldi?

SPK tarafından yapılan atama ile Turkcell Yönetim Kurulu'na atanan üç üyeden Atilla KOÇ ve Mehmet Hilmi GÜLER, bakanlık yapmıştı.

 


Etiketler: turkcell
Bu haber toplam 1876 defa okundu


YAZARLAR