Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ETD'den Gas & Power Network Fuarına Destek!
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ETD'den Gas & Power Network Fuarına Destek!

ETD'den Gas & Power Network Fuarına Destek!
Enerji Ticareti Derneği, yapılan işbirliği ile Gas & Power Network’e destek veriyor.
01.02.2015 / 13:55

Enerjimagazin-Petroleum Istanbul Fuarı ile birlikte 2-5 Nisan 2015 tarihleri arasında Tüyap’ta düzenlenecek Gas&Power Network, Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipman ve Teknoloji Fuarı için geri sayım sürüyor. Enerji Ticareti Derneği, yapılan işbirliği ile Gas & Power Network’e destek veriyor. Buna göre ETD, Gas & Power Network’ün tanıtımına, duyurulmasına ve fuar boyunca düzenlenecek etkinliklere katkıda bulunacak.


İşbirliği ile ETD üyelerine özel ayrıcalıklar sağlanacak.


Yenilikler Hız Kesmeden Devam Ediyor


Gas&Power Network Fuarı; yeni açılan Tüyap Palas Otel’in hemen altında yer alan, birbirine geçişli salonlarda gerçekleştirilecek ve 4 gün boyunca V. Türkiye Enerji Zirvesi’nde olduğu gibi internetten canlı olarak yayınlanacak. Yine V. Türkiye Enerji Zirvesinde olduğu gibi konferans başkanlığı eski EPDK Kurul Üyesi Fatih Dönmez tarafından yapılacak.


Gas&Power Network Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK başta olmak üzere, enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarını özel sektörle bir araya getirecek, aynı zamanda ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir işbirliği platformu yaratacak.


Gas&Power Network Kapılarını Son Kullanıcıya Açıyor


Enerji sektörünün önde gelen markalarını tek çatı altında toplayacak Gas&Power Network Fuarı’nın kapıları sektörel temsilcilerin yanı sıra son kullanıcıların ziyaretine de açılacak. Bu konuya özel ziyaretçi tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek. Firmalar, nihai tüketicilerle fuar kapsamında buluşacak. 


Enerji Ticareti Derneği 


Enerji Ticareti Derneği (ETD), 2010 yılında Elektrik Toptan Satış Lisansı sahibi firmalar tarafından kurulmuştur.

ETD, enerji ticaretinin adil ve serbest yapılabilmesi için gereken faaliyetlerde bulunmak, bu ticareti kuralları ve standartlarının, evrensel normlarda konulabilmesi ve tüm taraflara eşit mesafede bir serbest ticaret ortamını oluşturabilmek amacıyla hayata geçirilmiştir.

ETD, gerek ticaretin serbestçe yapılabilmesi için altyapıların hazırlanması ve yönetilmesi, gerek piyasa fiyat ve bilgilerinin şeffaf ve ulaşılabilir olmasını sağlayacak platformların kurulması ve gerekse tereddütsüz kullanabilecek eşit mesafe standart kontratların hazırlanması ve ticareti etik kurallarının konması ile ilgili fonksiyonları üstlenmiştir.

ETD, EFET (The European Federation of Energy Traders – Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu) ,bazı aracı kurumlar ve enerji haber ajansları ile işbirliktelikleri yapmaktadır.


Bu haber toplam 1618 defa okundu


YAZARLAR