Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TETAŞ Genel Müdürü İstifa Etti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TETAŞ Genel Müdürü İstifa Etti

TETAŞ Genel Müdürü İstifa Etti
TETAŞ Genel Müdürü Münib Karakılıç, 7 Haziran’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerde Kayseri’den Ak Parti’den aday olmak üzere istifa ettiğini açıkladı.
12.02.2015 / 16:47

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. (TETAŞ), Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Münib Karakılıç, 7 Haziran’da yapılacak 25 nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerde Kayseri’de Ak Parti’den aday olmak üzere istifa ettiğini açıkladı.

TETAŞ, Türkiye’nin en önemli ekonomik kuruluşlarından olup Münib Karakılıç döneminde net satış rakamları bazında geçen yıl Türkiye’nin en büyük 3.ncü şirketi olmuş, Nükleer başta olmak üzere önemli bazı elektrik satın alma anlaşmalarında sorunlar çözümlenerek önemli aşamalar kaydedilmişti.

Karakılıç, "2013 yılı Nisan ayından bu tarafa sürdürdüğüm TETAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığından, AK Parti’den Kayseri Milletvekili aday adaylığına müracaat edecek olmamam dolayı istifa ediyorum" ifadesinde bulunarak, "Bu zamana kadar gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok önemli görevler üstlendim ve her görev yaptığım kurumda başarı odaklı çalışmalar gerçekleştirdim. Anadolu’nun ve Türkiye’nin parlayan yıldızı, marka şehri Kayseri’nin bir evladı olarak, ecdadımızdan aldığımız terbiye ve dualar bize her zaman yaptığımız her işte doğruluğu, dürüstlüğü ve en önemlisi yaratılanların en şereflisi insana hizmetin sevdalısı olmayı düstur edindim" dedi.

"Türkiye son 12 yılda Ak Parti İktidarı ile birlikte her alanda çağ atlamış ve dünya da söz sahibi bir ülke olmuştur" diyen Karakılıç, "Hedef 2023 sloganı ile Yeni Türkiye, Güçlü Türkiye, Dünyada Lider Ülke Türkiye için mücadele eden Ak Kadroların bir neferi olarak, bu kutsal ve asil mücadelenin içinde yer almak ve doğduğum topraklara borcumu ödemek için, Adalet ve Kalkınma Partisinden Kayseri Milletvekili Aday Adayıyım. Ak Parti milletimizin, AK Parti Dünya Müslümanlarının umudu ve güvencesidir. Yeni Türkiye’nin Mimarı Milletin yani Cumhurun Reisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Hedefleri doğrultusunda Hep Beraber Yeni Türkiye’yi İnşa Etmeye Hazırız" diye konuştu.

MÜNİB KARAKILIÇ KİMDİR?

TÜRKİYE ELEKTRİK TİCARET VE TAAHHÜT A.Ş. (TETAŞ)

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

1962 yılında Kayseri’de doğdu. Ortaöğrenimini Kayseri İmam Hatip Okulu ve Sümer Lisesi’nde tamamladı. 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden Elektrik Mühendisi olarak üçüncülükle mezun olmuş ve Hava Kuvvetleri’nde Mühendis Subay olarak göreve başladı.

1983-2000 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda elektrik, elektronik, uçak ve havacılık sistemleri ile yurtiçi ve yurtdışında savunma sanayi alanında yürütülen projelerde etkin ve takdir edilen çalışmalar yaptı.

2000 yılında bir yıla yakın sure ile Sabiha Gökçen Havaalanı Elektronik Sistemleri Müdürü olarak havaalanının açılışında görev aldı.

2001 yılı başında NATO bünyesinde uluslararası sivil kadroda, NATO personeli statüsünde göreve başladı ve 10 yıla yakın süre ile Brüksel’de çeşitli hava savunma, muhabere ve elektronik sistem modernizasyonları projelerinin yönetim ve uygulama sorumluluklarını üstlendi.

Türkiye’ye dönüşünü müteakip, 2011-2013 yılları arasında Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN)’de Endüstriyel İlişkiler Grup Koordinatörlüğü ve Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi(TETAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

25 Nisan 2013 tarihinden itibaren atandığı Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte idi.

Çeşitli alanlarda sistem mühendisliği ve kişisel gelişim eğitimleri başta olmak üzere çok sayıda yurtdışı uzun süreli eğitim ve sertifikasyon faaliyetlerini başarı ile tamamladı. Ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen çok sayıda sempozyum, kongre, seminer ve toplantılara konuşmacı ve katılımcı olarak katkıda bulundu. Ulusal ve uluslararası platformlarda 30 yılı aşan, tümüyle göreve odaklanmış, kesintisiz ve aktif çalışmanın kazandırdığı önemli bilgi birikimi ve deneyimlerle edindiği algılama, karar verme, söylem ve davranış yeteneklerini geliştirdi. Atılım Üniversitesi, İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Eğitimini başarı ile tamamladı.

Çok iyi seviyede İngilizce ve iyi seviyede Fransızca bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu haber toplam 3005 defa okundu


YAZARLAR