Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CLK ÇEDAŞ'dan Şok Eden Elektrik Faturası
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CLK ÇEDAŞ'dan Şok Eden Elektrik Faturası

CLK ÇEDAŞ'dan Şok Eden Elektrik Faturası
CLK ÇEDAŞ abonesi Ömer Hasgül'e 1 Milyon 731 bin 575 lira elektrik faturası kesildi.
22.02.2015 / 15:35

Enerjimagazin-Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 48 yaşındaki 3 çocuk babası CLK ÇEDAŞ abonesi Ömer Hasgül, eşi ile birlikte oturduğu eve gelen 1 Milyon 731 bin 575 lira ile gelen elektrik faturasını görünce şoke oldu.


3 katlı apartmanın 2'nci katında yaşayan Ömer Hasgül'ün oturduğu apartmana gelen Çamlıbel Elektrik Perakende Anonim şirketi (ÇEDAŞ) görevlileri geçen Pazartesi günü sayacı okudu. Görevliler Ömer Hasgül'e 1 milyon 731 bin 575 TL'lik fatura çıkardı. 


Hasgül'ün, telefonla aradığı ÇEDAŞ yetkilileri faturanın tekrar inceleneceğini söyledi.


Tarihin en yüksek elektrik faturası!


Ömer Hasgül, eşi ile birlikte oturduğu eve bu ay gelen 1 milyon 731 bin 575 TL'lik fatura için 5 kez gittiği halde çözüm getirilmediğini savundu. Hasgül, "Bunun yanlışlıkla mı, kasıtlı mı yazıldığını bilmiyorum. Bunun bir an önce düzeltilmesini istiyorum. Daha önce evime 55- 60 TL fatura geliyordu. Bunu görünce şaka zannettim, ama bu bir gerçek. Görevli arkadaşları aradım 'Yardımcı olacağız' dediler, ama henüz bir şey yapılmadı. Ben servetimi satsam bu faturayı ödeyemem. Bu bina benim, onu satsam yine ödeyemem bu parayı" dedi.


Faturanın son ödeme tarihinin 6 Mart olduğu belirtilirken, ÇEDAŞ yetkilileri ise sorunun fatura kesen cihazdan kaynaklanmış olabileceğini belirterek, konunun incelendiğini, sayacın tekrar kontrol edileceğini bildirdi.


dha

Bu haber toplam 3005 defa okundu


YAZARLAR