Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Abonelerine Önemli Çağrı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Abonelerine Önemli Çağrı

Elektrik Abonelerine Önemli Çağrı
Kutlu Tamay, Elektrik Abonelerini Serbest Tüketici olmaya davet etti.
15.03.2015 / 23:51

Enerjimagazin-Elektrik Malzeme Satıcıları ve İş Adamları Derneği (EMSİAD) üyesi ve Türkiye’nin önde gelen enerji firmalarından Ayen Enerji A.Ş’de Enerji Uzmanı olarak görev yapan Kutlu Tamay Elektrik Abonelerini Serbest Tüketici olmaya davet etti.


Tamay, Bir önceki takvim yılına ait toplam elektrik enerjisi tüketimleri serbest tüketici limitini geçen tüketicilerin ‘’Serbest Tüketici’’ statüsü kazanabileceğini ve indirimli Enerji temini yapabileceklerini belirtti.


Elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliğinin 25. Maddesi uyarınca   4000 kWh ve üzerinde yıllık Elektrik Enerjisi tüketen aboneler serbest tüketici olabiliyor. Bunun Türk Lirası karşılığı ise yaklaşık 130 TL’dir. Aylık elektrik faturanızın ortalama 130 TL ve üzeri olması, geçmiş dönemlere ait elektrik faturası borcunuzun bulunmaması ve elektrik sayacınızın dijital olması durumunda herhangi bir özel tedarik şirketi ile anlaşma imzalayıp %8 civarlarında indirimle enerji temin edebilirsiniz.
Serbest tüketici limiti ile ilgili mevzuattan faydalanmanızın sizin için herhangi bir riskikesinlikle bulunmamaktadır. Başka bir enerji tedarik şirketine geçişinizde hiçbir altyapı (hat, trafo vb.) değişikliği yapılmayacağından elektrik kesintisi yaşamazsınız. Sayaç okumaları bugün olduğu gibi yine EDAŞ yetkilileri tarafından yapılacaktır. Tüketim miktarları da EDAŞ’ın sisteme girdiği miktarlar olacaktır.Değişen sadece Elektrik faturanız ‘’A’’ firması yerine anlaşma yaptığınız yeni tedarikçiniz ‘’B’’ firması tarafından kesilmesi olacaktır. Sözleşme süreleri genellikle 1 yıldır. Sözleşmeniz sona erdiğinde isterseniz tekrar başka bir tedarikçiye geçiş yapabilirsiniz. 


Bu fırsattan az veya çok elektrik enerjisi tüketen her abonenin faydalanması kendi yararına olacaktır. Özellikle de büyük işletmelerde yıllık giderlerin indirilmesi adına işletmeye ciddi anlamda faydalar sağlayacaktır.


Konuya ilişkin olarak, EMSİAD Başkanı Ahmet Soylu’da; “ Aylık ortalama 150 Tl elektrik faturası ödeyen özel veya tüzel kişiler için bir yılda yaklaşık bir faturanın bedavaya geldiği anlamı taşıyan bu avantajı tüketicilerin dikkatine sunuyoruz. Derneğimiz ve üyelerimiz ile, herkes için fayda yaratacak bilgi akışı sağlamaya devam edeceğiz.”dedi.    


Bu haber toplam 2140 defa okundu


YAZARLAR