Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kayıp Kaçak Bedeli Anayasa Mahkemesine Götürülecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kayıp Kaçak Bedeli Anayasa Mahkemesine Götürülecek

Kayıp Kaçak Bedeli Anayasa Mahkemesine Götürülecek
Kılıçdaroğlu, Elektrik Piyasası Kanunu’nda değişiklik öngören yasa teklifini Anayasa Mahkemesi’ne götüreceklerini açıkladı.
26.03.2015 / 12:22

Enerjimagazin-Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edilen “kayıp-kaçak elektriğin faturasını dürüst aboneye kesme düzenlemesi getirenElektrik Piyasası Kanunu’nda değişiklik öngören yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’ndan geçmesi durumunda Anayasa Mahkemesi’ne götüreceklerini açıkladı.


Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Elektrikte kayıp kaçak var. Bunlar ne yapıyorlar. Bunu engelleyemiyorlar faturayı elektrik faturasını ödeyen vatandaşa ödetiyorlar. AKP zihniyeti budur işte. Kayıp ve kaçağı önleyen değil kaçakçının yanında durandır AKP zihniyeti. Vatandaş mahkemeye başvuruyor “Ben faturamı ödüyorum neden benden kaçak parası alıyorsun?” Mahkeme ve Yargıtay ne diyor. Vatandaş haklı. AKP ne yapıyor. Madem davayı kazandın Meclis’e kanun getireceğim kayıp ve kaçağı senden alacağım. Biz de diyoruz ki bunu söke söke anayasa mahkemesine götüreceğiz. Senin elektrik faturasına neden başkasının kaçırdığı elektrik parası eklenir. Elektriği çalanı koruyan onun yanında duran bir iktidar var” dedi.


Bu haber toplam 2877 defa okundu


YAZARLAR