Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Aday Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Aday Oldu

BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Aday Oldu
BEDAŞ Genel Müdürü Abdullah Atalay Ak Parti Ağrı 1. Sıradan Milletvekili Adayı oldu.
07.06.2015 / 21:24

Enerjimagazin-Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Genel Müdürü Abdullah Atalay Ak Parti Ağrı 1. Sıradan Milletvekili Adayı oldu.


Daha önce adaylığına ilişkin yapmış olduğu açıklamalarda kesinlikle milletvekili adayı olmayacağını belirten Atalay’ın, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintilerinden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talebi üzerine son dakikada adaylık başvurusunu yaptığı öğrenildi.


Atalay’ın Milletvekili seçilmesi ve Ak Parti'nin tekrar hükümeti kurması durumunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak enerji yönetiminin başına geçmesi bekleniyor.


Abdullah Atalay Kimdir?1963 Yılında Ağrıda doğan Abdullah Atalay, ilk orta ve lise öğreniminiAğrı'da tamamladı. Atalay, 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu.


1991 yılında Mardin'de Elektrik Mühendisi olarak göreve başlayan Abdullah Atalay, 1992 -2003 yılları arasında memleketi olan Ağrı'da Mühendis, Baş Mühendis, Şube Müdürü, Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü olarak atandı. Burada üç yıl görev yaptıktan sonra Tedaş Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. İki buçuk yıl süren TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine getirildi.  Atalay, BEDAŞ’ın özelleştirilmesinin ardından kurumda Genel Müdür olarak görevine devam ediyor.


Bu haber toplam 14184 defa okundu
YORUMLAR
Vedat Dündar: 
"sizin de bilginiz olsun"
Sayın Abdullah Atalay, Değerli Genel Müdür, 88 yaşında bir annenin basın sektöründe uzun yıllar çalışan oğluyum. Annem yanlız yaşamakta ve tüm ihtiyaçlarını allaha şükür şimdilik kendisi giderebilmektedir. 4 - 5 aydır elektrik faturalarında ciddi sıkıntılar yaşamakta. Ve ben de bu duruma ciddi hayretler ediyorum. İnanıyorum ki sizlerde edeceksiniz. * Vakıfbank da otomatik talimatı olmasına ve hesapta daima para bulunmasına rağmen faturalarda her ay gecikme faizi görülmekte. !!!! * Otomatik ödeme talimatı olan bu abonenize ayrıca inanılır gibi değil kesme / açma cezası gelmekte !!!!! * Sizleri arıyorum bankanızla görüşün deniliyor.. Bankaya gidiyoruz faturaları bize son ödeme gününe kadar açmıyorlar diyorlar. ??? * Bu durumda vatandaş Emine Dündar sizce ne yapmalı..? konunun takipçisi olacağımı ve buna sizinde hak vereceğinizi düşünüyorum. Emine Dündar, Fulya mah. Güneri apt. Mecidiyeköy-İst Tesisat No: 00002085651 Cevapsız kalmayacağımı umarak saygılarımı sunuyorum, Vedat Dündar
12.05.2015 / 08:34


YAZARLAR