Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Yunanistan’dan ‘’Türk Akımı’’na Destek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yunanistan’dan ‘’Türk Akımı’’na Destek

Yunanistan’dan ‘’Türk Akımı’’na Destek
Miller: ‘’Yunanistan Türkiye sınırından uzanacak boru hattını inşa etmeyi destekliyor’’
25.04.2015 / 12:04

Enerjimagazin-Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Rus-Avrupa konsorsiyumunun "Türk Akımı"nın devamını Yunanistan üzerinden inşa edebileceğini, projenin gerçekleşmesi için 2 milyar euro gerektiğini bildirdi.

Miller, Yunanistan Başbakanı ile görüşmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamalarda, "Yunan hükümeti Türkiye ile sınırından başlayacak boru hattı projesini destekliyor. Proje Rus-Avrupa konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilebilir"
ifadelerini kullandı.

Miller, şu anda bu projeyle ilgilenen Avrupalı şirketlerin olduğunu da belirtti. Projenin kesinlikle Avrupa kurallarına uygun olarak düzenleneceğinin altını çizen Gazprom Başkanı şu şekilde devam etti:


"Rus-Avrupa konsorsiyumunun Yunanistan topraklarında boru hattının inşaatı için gerekli finansmanı sağlayacağından hiçbir şüphem yok. Bu 2 milyar euroya mal olacak. Gazprom, Yunanistan üzerinden 47 milyar metreküp gazın gönderileceğini garanti ediyor ve bu Yunanistan'a diğer projelerini gerçekleştirmek için ek kredi sağlayacaktır."

Bu haber toplam 1364 defa okundu


YAZARLAR