Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Gediz EDAŞ'tan 4000 Yılına Elektrik Faturası
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gediz EDAŞ'tan 4000 Yılına Elektrik Faturası

Gediz EDAŞ'tan 4000 Yılına Elektrik Faturası
Gediz EDAŞ, Manisa'da bir aboneye son ödeme tarihi “01.01.4000” olan fatura gönderdi.
24.05.2015 / 23:42

Enerjimagazin-Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş’ın, Manisa’da yaşayan bir vatandaşın evine gönderdiği son ödeme tarihi “01.01.4000” olarak kesilen elektrik faturası şaşkınlık yarattı.


Gediz Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (Gediz EDAŞ) Manisa’da bir eve gönderdiği elektrik faturası şaşırttı. Manisa Yunusemre İlçesi Barbaros Mahallesi Hafızoğlu Küme Evleri’nde Fuat Karabulut’un (35), ikamet ettiği eve, gelen elektrik faturası Karabulut ailesini şoka soktu. Hem ödenecek tutarın hem de son ödeme tarihinin yanlış yazıldığı elektrik faturasını eline alan Fuat Karabulut, gördüğü manzara karşısında ne yapacağını bilemedi. Son ödeme tarihi 2 bin yıl sonra olarak kesilen, “01.01.4000 yılında ödenecek olan elektrik faturasının son ödeme tarihinin yanı sıra ödenecek miktarında aşırı yüklü olmasından dolayı soluğu Gediz EDAŞ’ta alan Fuat Karabulut, Gediz EDAŞ’ta sorumlu muhatap bulamadı.


Son Ödeme Tarihi 4 Bin Yılında


Manisa’da esnaflık yaparak geçimini sağlayan 35 yaşındaki Fuat Karabulut, “35 yaşındayım. 30 yıldır aynı evde ikamet ediyorum. İlk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Normalde bir ödenmemiş faturam vardı. O faturamın tutarı 422 TL. Bu ayki faturam ise 30 TL 70 KRŞ, fakat gelen faturanın tutarına bakıyorum bin 92 TL 60 KRŞ. Hadi fatura tutarını geçtik. Faturanın son ödeme tarihi 1.1.4000. Bu faturayı şimdi mi ödeyeceğim yoksa 2 bin yıl sonra mı ödeyeceğim?” diyerek tepkisini dile getirdi.


“Herkes Bir Birine Paslıyor”


Faturası ile beraber Gediz EDAŞ’a başvurduğunu fakat yetkililer tarafından tahmin edici yanıt alamadığını kaydeden Fuat Karabulut, “Elektrik özelleşti özelleşeli, Manisa’da herkes GEDAŞ’tan şikayetçi. Bir gün elektrik kesiliyor, bir gün fatura yüksek geliyor. Derdimizi anlatacak sorumlu muhatap bulamıyoruz. Ne olacak böyle bu milletin hali. Madem devlet olarak elektriği özelleştiriyoruz bari bunların denetimlerini yapacak bir kontrol mekanizması kurulsun. Eline sayacı elektrik faturası kesiyor Manisa’da. Doğal olarak ta bu tür manzaralar ile karşılaşıyoruz. Gediz EDAŞ’ a derdimizi anlatmak ve mağduriyetimizi gidermek amacıyla başvurduğumuzda herkes bir birine paslıyor. Sorunumuzu çözülmeden evimize dönüyoruz” dedi.


Dava Açacak


Son olarak Karabulut, mağduriyetinin giderilmesi için önce tüketici derneğine, çözülmemesi halinde ise daha sonra ise Gediz EDAŞ hakkında dava açacağını söyledi. (manisamanşet)

Bu haber toplam 3288 defa okundu


YAZARLAR