Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TPAO ve N.V. Turkse Perenco'nun Petrol Arama Ruhsatları Uzatıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TPAO ve N.V. Turkse Perenco'nun Petrol Arama Ruhsatları Uzatıldı

TPAO ve N.V. Turkse Perenco'nun Petrol Arama Ruhsatları Uzatıldı
Türkiye Petrolleri A.O. ve Hollanda Şirketi olan .N.V. Turkse Perenco Şti’nin petrol arama ruhsatları iki yıl daha uzatıldı
07.04.2013 / 10:44

Enerjimagazin - Türkiye Petrolleri A.O.’nın I No.lu Marmara bölgesi içerisinde yer alan Tekirdağ ve Kırklareli illerini kapsayan petrol arama ruhsatı ile Hollanda Şirketi olan N.V. Turkse Perenco Şti’nin X No.lu Siirt bölgesi içerisinde yer alan Batman, Mardin ve Siirt illerini kapsayan petrol arama ruhsatlarının iki yıl daha uzatıldığına ilişkin karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.


Türkiye Petrolleri A.O.’nın I No.lu Marmara bölgesi içerisinde yer alan Tekirdağ ve Kırklareli illerini kapsayan petrol arama ruhsatının süresi iki yıl daha uzatıldı.


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda aşağıdaki bilgilere yer verilmiştir:


Türkiye Petrolleri A.O.’nın yukarıda bölgesi, saha işareti, illeri, yüzölçümü ve hak sıra numarası yazılı petrol arama ruhsatının daha önce uzatılmış süresinin sona ereceği 25.02.2013 tarihinden itibaren 6326 sayılı Petrol Kanunu’nun 55/4’üncü maddesine göre 3 yıl süre ile uzatılması için 15.02.2013 tarihli dilekçesiyle müracaatta bulunmuştur.


Türkiye Petrolleri A.O.’nın süre uzatılmasına ait evrakları incelenerek Petrol Kanunu ve Tüzüğü hükümlerin eşekli ve esas şartlar bakımından uygunluğu tespit edildikten sonra, arayıcının arama çalışmaların tamamlamasına imkan vermek maksadıyla I No.lu Marmara Petrol Bölgesi’nde sahip bulunduğu AR/TPO/3859 hak sıra numaralı petrol arama ruhsat sahasında doğalgaz keşfinde bulunulması nedeniyle, ruhsatın daha önce uzatılmış süresinin sona erdiği 25.02.2013 tarihinden itibaren 6326 sayılı Petrol Kanunu’nun 55/4 üncü maddesi gereğince 25.02.2015 tarihine kadar 2 yıl süre ile uzatılmasına karar verilmiştir.


Hollanda Şirketi olan N.V. Turkse Perenco Şti’nin X No.lu Siirt bölgesi içerisinde yer alan Batman, Mardin ve Siirt illerini kapsayan petrol arama ruhsatı da iki yıl daha uzatıldı.


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında konu ile ilgili yayımlanan kararda aşağıdaki bilgilere yer verilmiştir:


N.V. Turkse Perenco Şti yukarıda bölgesi, saha işareti, illeri, yüzölçümü ve hak sıra numarası yazılı petrol arama ruhsatının kanuni süresinin sona ereceği 19.08.2013 tarihinden itibaren 6326 sayılı Petrol Kanunu’nun 55/2’nci maddesine istinaden 2 yıl süre ile uzatılması için 18.02.2013 tarihli dilekçesiyle müracaatta bulunmuştur.


N.V. Turkse Perenco Şti.’nin süre uzatılmasına ait evrakları incelenerek Petrol Kanunu ve Tüzüğü hükümlerin eşekli ve esas şartlar bakımından uygunluğu tespit edildikten sonra, arayıcının arama çalışmalarını tamamlamasına imkan vermek maksadıyla, X no.lu Siirt Petrol Bölgesi’nde sahip bulunduğu AR/NTP/4475 hak sıra numaralı petrol arama ruhsatının kanuni süresinin sona ereceği 19.08.2013 tarihinden itibaren, 6326 sayılı Petrol Kanunu’nun 55/2’nci maddesi göz önüne alınarak 19.08.2015 tarihine kadar 2 yıl süre ile uzatılmasına karar verilmiştir.


 

Bu haber toplam 3198 defa okundu


YAZARLAR