Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Portatif Rüzgar Tribünü İle Her Yerde Elektrik Üretilebilecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Portatif Rüzgar Tribünü İle Her Yerde Elektrik Üretilebilecek

Portatif Rüzgar Tribünü İle Her Yerde Elektrik Üretilebilecek
Trinity isimli ikinci kuşak, su geçirmez ve portatif rüzgar tirbünü hareket halindeyken bile enerji üretilmesini sağlayacak.
05.10.2015 / 08:59

Enerjimagazin-Kickstarter'da başlayan 'portatif rüzgar tirbünü' kampanyası için sadece bir günde, gereken bütün para neredeyse toplandı.


Projelerini hayata geçirmek isteyen insanların, gereken parayı toplamasını hedefleyen Kickstarter sitesinde yer alan Trinity projesi, neredeyse bir günde gerekli bütün bütçeyi topladı. 2016 yılında çıkacak olan 50, 400, 1000 ve 2500 Wattlık modelleriyle şimdiden pek çok insanı heyecanlandıran Trinity’nin 19 kilogram olan en ağır modeli, bir arabayı şarj edebilecek enerji üretecek güçte olacak.
İlk modelini  yine Kickstarter’da başlattığı kampanya sonrası 2014′te çıkaran şirketin genel müdürü Agust Agustsson, çok yüksek bir potansiyel gördükten sonra yeni modeller üretmeye karar verdiklerini açıklarken, “İnsanlar konu cep telefonuna geldiği zaman, elektrik açlığı çeken bir hale gelmeye başladı. Trinity, çok hafif olduğu için insanların kolaylıkla yanlarında taşıyabileceği bir ürün, bu nedenle yoğun ilgi görüyoruz”  ifadelerini kullandı. SözcüBu haber toplam 1883 defa okundu


YAZARLAR