Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı Bölünüyor Mu?
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı Bölünüyor Mu?

Enerji Bakanlığı Bölünüyor Mu?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının,"Enerji" ve "Tabii Kaynaklar" Bakanlıkları olarak ikiye bölüneceği konuşuluyor.
11.11.2015 / 23:02

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının,'Enerji' ve 'Tabii Kaynaklar' Bakanlıkları olarak ikiye bölüneceği konuşuluyor. Çalışmaya göre, Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Madencilik ve Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü bağlanacak.


AK Parti tek başına iktidarı elde ettikten sonra bakanlıklarda revizyona gidecek. Bakanlıkların bölünerek çoğalması ve sayılarının 30'a çıkması gündemde.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 'Enerji' ve 'Tabii Kaynaklar' Bakanlıkları olarak ikiye bölünmesi;


Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın,Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı olarak ayrılması; 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Çevre Bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığı olarak iki farklı bakanlık çatısı altında yeniden yapılandırılması yönünde çalışma yapıldığı öğrenildi.

Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Gençlik ve Spor gibi bakanlıkların da yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde.


Yapılan çalışmaya göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,'Enerji' ve 'Tabii Kaynaklar' Bakanlıkları olarak ikiye bölünmesi düşünülüyor. Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Madencilik ve Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğünün bağlannası bekleniyor.


Bu haber toplam 2566 defa okundu


YAZARLAR