4/C'lilere Bu iktidarın Kini Nedir?
Haber
06 Temmuz 2014 - Pazar 13:12 Bu haber 434 kez okundu
 
4/C'lilere Bu iktidarın Kini Nedir?
DOĞAL GAZ Haberi
4/C'lilere Bu iktidarın  Kini Nedir?

Enerjimagazin-Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı ismail Koncuk, Kanal B’de katıldığı programda Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan Torba Yasa tasarısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, programda 4/C’lilerin durumuna ilişkin yaptığı açıklamda: “PKK’yı bile affediyorsunuz ama 4/C ye karşı bu iktidarın kini nedir anlamadım.” dedi.
Taşeron Çalıştırma Kaygı Verici
Torba yasada toplu sözleşmede mutabakata varılan maddelerin bile hayata geçirilmediğini belirten Koncuk, "Bu torba yasa, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bazı kesimleri memnun edici bazı maddeleri içerisinde bulunduran bir kanun geline getirildi. Trafik cezalarının 100 liranın altında ise affedilmesi gibi. Taşeron yasası da burada var. Soma faciasından sonra tekrar gündeme gelen taşeron yasası arzu ettiğimiz noktada olmadığını ifade etmeliyim. Evlatlarımızın sürünmesine zemin hazırlayan yasanın çıkartılmasına zemin hazırlanıyor. Taşeronlaşma kadrolu memur yerine taşeron çalışan getirir, kadrolu işçi yerine taşeron işçi getirir. Bundan hepimiz kaybederiz. Taşeron eleman çalıştırma, hepimiz için kaygı vericidir." dedi.
PKK’yı Bile Affediyorsunuz Ama 4/C ye Karşı Bu Kin Neden? Torba yasada mutabakata vardığımız konuların hayata geçmesini bekliyoruz diyen Koncuk, "Bunlardan biri,  23 bin 4/C linin kadroya geçmesi. 23 bin insanın kadroya geçmesi bu devleti batırmaz. PKK’yı bile affediyorsunuz ama 4/C ye karşı bu iktidarın kini nedir anlamadım. Kadroya alınmaları konusunda ciddi adımların atılması gerekiyor. 4/C liler de artık bıktı, bir insanlık ayıbı, hukuk devletine yakışmıyor” diye konuştu.
Yarın Saat 12.30 TBMM Önünde Olacağız
iş güvencesinden asla vazgeçmeyeceklerini de vurgulayan Genel Başkan ismail Koncuk, bütün kamu çalışanlarını Türkiye Kamu-Sen tarafından düzenlenecek eyleme katılmaya davet ederek: "Yarın 12.30 ‘da TBMM önünde bu anlayışı protesto edeceğiz. Bütün illerimizde eş zamanlı olarak Türkiye Kamu Sen teşkilatları yasayı protesto edecek. Şu aşamada daha ileri gitmek istemiyoruz. Amacımız, iktidar bu hatayı görsün, bu hatayı yapmadan vazgeçsin istiyoruz.  Bu tepkilerimize rağmen halen benzeri bir anlayış hakim olursa, diğer sendikalarla görüşerek iş bırakma eylemine kadar gideriz. Aklı başında kamu çalışanının böyle bir kanun taslağını kabul etmesi düşünülemez.  O nedenle ,kamu çalışanlarının yarın yapılacak eyleme katılması lazım. Gelsinler, büyüklüğümüzü gösterelim, iktidarı kendisine getirelim, ne yapıyorsunuz diye sorgulamayı kendilerinin de yapmasını sağlayalım. Eğer bütün bunlar yapılırken, sürekli sessiz kalırsak, sürekli sineye çekersek, demokratik tepki ortaya koymazsak yarın başka haklarımızın da alınması söz konusu olur.  Kamu çalışanları yıllardır, su da ısıtılan kurmağa durumuna düşürülmeye çalışılıyor. Türkiye Kamu-Sen olarak gerekirse bütün sendikalarla birlikte iş bırakma eylemi yaparız. Kimse bu eylemleri bize yaptırmak zorunda bırakmasın." dedi. Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.
Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Kaynak: Editör:
Etiketler: 4/C'lilere, Bu, iktidarın, , Kini, Nedir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı