Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 4/C'lilerin Gözü Kulağı Bu Toplantıda
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4/C'lilerin Gözü Kulağı Bu Toplantıda

4/C'lilerin Gözü Kulağı Bu Toplantıda
KPDK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 30 Kasım'da toplanacak.
29.11.2015 / 13:10

Enerjimagazin-Başta 4/C’liler olmak üzere tüm kamu çalışanlarının merakla bekledikleri Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 30 Kasım'da toplanacak.


Bakanlığın Reşat Moralı Salonu'ndaki toplantıya, memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen'in yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının katılması bekleniyor.


Toplantıda, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan 4/C kapsamındaki geçici personelin kadroya atanması, kamudaki yükseköğretim mezunu işçilerin durumu, KİT'lerdeki sözleşmelilerin yıllık izinlerinin ertesi yıla devredilmesi, KİT'lerdeki temel ücret gruplarının yeniden düzenlenmesi ve fiili hizmet zammı süresi gibi konular ele alınacak.


Son dönemde sıkça gündeme gelen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yapılması öngörülen değişikliklerin de görüşüleceği toplantı, açılış konuşmalarının ardından basına kapalı gerçekleştirilecek. Bir önceki toplantısını 26 Mart'ta yapan kurulda, başta 4/C'li personele kadro verilmesi, öğretmenlere nöbet ücretlerinin ödenmesi ve memur emeklilerinin maaş promosyonundan yararlanması gibi konular ele alınmıştı. 


Memur İle İşçi Ayrımının Kaldırılması Yanlış Olur


Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KPDK'nın, kamu personelinin mali ile sosyal haklar dışında diğer hak ve sıkıntılarının görüşüldüğü bir danışma kurulu niteliğinde olduğunu söyledi.


Kurulda toplu sözleşme döneminde gündeme getirilen ve çözümü sonraya bırakılan konuların konuşulacağını belirten Tonbul, bunlar arasında Devlet Memurları Kanunu'nda yapılması öngörülen değişikliklerin de yer alacağını bildirdi.


Tonbul, "Orada, memur ile işçi ayrımının kaldırılması ve memurların iş güvencesini yitirmesi yönündeki adımların yanlış olacağını dile getireceğiz" ifadelerini kullandı. Milliyet


Bu haber toplam 4059 defa okundu


YAZARLAR