Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 4/C'liler ve 657 İçin Kritik Toplantı Yarın
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4/C'liler ve 657 İçin Kritik Toplantı Yarın

4/C'liler ve 657 İçin Kritik Toplantı Yarın
KPDK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 30 Kasım'da toplanacak.
29.11.2015 / 14:06

Enerjimagazin-Başta 4/C’liler olmak üzere tüm kamu çalışanlarının merakla bekledikleri Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 30 Kasım'da toplanacak. 4/C’liler, bu toplantıda mağduriyetlerine köklü bir çözüm bekliyor.Bakanlığın Reşat Moralı Salonu'ndaki toplantıya, memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen'in yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının katılması bekleniyor.


Toplantıda, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan 4/C kapsamındaki geçici personelin kadroya atanması, kamudaki yükseköğretim mezunu işçilerin durumu, KİT'lerdeki sözleşmelilerin yıllık izinlerinin ertesi yıla devredilmesi, KİT'lerdeki temel ücret gruplarının yeniden düzenlenmesi ve fiili hizmet zammı süresi gibi konular ele alınacak.


Son dönemde sıkça gündeme gelen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yapılması öngörülen değişikliklerin de görüşüleceği toplantı, açılış konuşmalarının ardından basına kapalı gerçekleştirilecek. Bir önceki toplantısını 26 Mart'ta yapan kurulda, başta 4/C'li personele kadro verilmesi, öğretmenlere nöbet ücretlerinin ödenmesi ve memur emeklilerinin maaş promosyonundan yararlanması gibi konular ele alınmıştı. 


Ayrıca, toplu sözleşme görüşmelerinde Kamu Görevlilerinin Geneline Ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali Ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşmesinin 36.Maddesinin ikinci fıkrasına göre 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası kapsamında tam zamanlı çalışan geçici personelin sözleşmeli pozisyonlara geçirilebilmeleri konusunda çalışma yapılacağı kararlaştırılmıştı.


Bu haber toplam 3317 defa okundu


YAZARLAR