Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Borsasına KAP Benzeri Altyapı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Borsasına KAP Benzeri Altyapı

Enerji Borsasına KAP Benzeri Altyapı
EPİAŞ Genel Müdürü Savaş, enerji borsası için KAP benzeri bir altyapı kurulacağını söyledi.
06.12.2015 / 23:30

Enerjimagazin-Enerji Piyasaları İşletme A.Ş (EPİAŞ) Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, enerji borsası için KAP benzeri bir altyapı kurulacağını söyledi.


Veri ve analiz platformu sayesinde insider trading’e ve manipülatif oluşumlara izin verilmeyecek, sağlıklı ve güvenilir fiyat oluşumu sağlanacak.


Türkiye, 2000’li yılların başından itibaren yapılan çeşitli düzenlemelerle enerji sektöründe liberalizasyon yolunda epey yol kat etti. Nihayet, sektördeki serbestleşmenin sembolü sayılabilecek enerji borsası da kuruldu ve faaliyetlerine başladı.


Daha önce Türkiye Elektrik İletim A.Ş bünyesinde yürütülen elektrik ticareti faaliyetleri, Borsa İstanbul bünyesine taşındı. Piyasa işleticisi de adı üstünde, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi (EPİAŞ) oldu. EPİAŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Savaş, enerji sektöründe serbestleşme serbestleşme faaliyetleriyle ilgili sorularımızı cevapladı.Dünya

Bu haber toplam 1337 defa okundu


YAZARLAR