Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türk Akımı Projesi Rafa Kaldırıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türk Akımı Projesi Rafa Kaldırıldı

Türk Akımı Projesi Rafa Kaldırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk akımı rafa kaldırıldı.
05.12.2015 / 14:49

Enerjimagazin-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk akımı projesinin taleplerimizin karşılanmaması nedeniyle rafa kaldırıldığını söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası Kapanış Seremonisi ile Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu.


Erdoğan “Türk akımı taleplerimizin karşılanmaması nedeniyle tarafımızdan rafa kaldırılmış bir projedir. Yaşanan son olayların ardından yaşanan bir durum söz konusu değildir. Biz Rusya'nın diliyle konuşmuyoruz. O konuda sabırlıyız. Biz milliyiz, biz yerliyiz, bu konuda ne zaman neyi konuşacağımızı biliriz.


Türkiye bir kabile devleti değildir. Biz egemenlik haklarımız üzerinde operasyon yapanlara karşı gerekli uyarıları yaptık. Şimdi burada kalkıp da gıda noktasında, bütün ülkeler Rusya'ya yaptırım uygularken biz uygulamadık, gıdaları falan gönderdik. Şimdi diyorlar ki Türk tekstil ürünlerini almıyoruz. 1 milyar dolarlık ithalat alsan ne olur almasan ne olur. Başka kapıdan başka kaynaklar çıkar” dedi.


Bu haber toplam 1349 defa okundu


YAZARLAR