Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA Karını Yüzde 77 Artırdı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA Karını Yüzde 77 Artırdı

ENERJİSA Karını Yüzde 77 Artırdı
Sabancı Holding Finans Bölüm Başkanı Barış Oran, Enerjisa'nın 2015'in ilk 3 çeyreğinde operasyonel karının %77 arttığını söyledi.
11.12.2015 / 10:22

Enerjimagazin-Sabancı Holding Finans Bölüm Başkanı Barış Oran Bloomberg HT'ye bazı şirketlerin halka arzı için çalıştıklarını, Enerjisa'nın 2015'in ilk 3 çeyreğinde operasyonel karının %77 arttığını, şirketin operasyonel başarısı ve finansal karlılığı en hızlı şekilde artırmak ve bu şirketi halka açılabilir hale getirmek istediklerini belirtti.


Enerji sektörünün Sabancı Holding'in stratejik öncelik verdiği sektörlerden biri olduğunu belirten Oran, "Bu yıl karlılık ve büyüme anlamında hedeflerimizi aştığımız görüyoruz. Enerji sektöründe bundan sonra büyüme, daha çok tüketiciye yönelik ya da şebeke yatırımlarına yönelik olacak" diye konuştu.

Barış Oran bazı şirketlerin halka arzı için çalıştıklarını ifade etti. Oran konuya ilişkin olarak, "Enerjisa'nın uzun dönemdir halka açılmasıyla ilgili planımız var. Carrefoursa'nın da yatırım yapılabilir hale gelmesini istiyoruz. Şirketlerimiz hazır olduğu zaman bunları da yatırımcılarımızın dikkatine getireceğiz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu ikisinin de bitirilmesi gerekir" açıklamasını yaptı.


Enerjisa'nın 2015'in ilk 3 çeyreğinde operasyonel karının %77 arttığını hatırlatan Oran yüksek performansın devam edeceğini belirtti. Oran, "Önceliğimiz şirketin operasyonel başarısı ve finansal karlılığı en hızlı şekilde artırmak ve bu şirketi halka açılabilir hale getirmek. Bu konuda gerekeni yapmaya hazırız" diye konuştu.


Bu haber toplam 3034 defa okundu


YAZARLAR