Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektriğe 1 Ocak'tan İtibaren Zam Gelecek Mi?
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektriğe 1 Ocak'tan İtibaren Zam Gelecek Mi?

Elektriğe 1 Ocak'tan İtibaren Zam Gelecek Mi?
Hürriyet’in üst düzey enerji bürokratlarından edindiği bilgilere göre, elektrik fiyatlarında 1 Ocak’tan itibaren bir miktar artışa gidilebilir.
28.12.2015 / 10:46

Enerjimagazin-Yılbaşında yapılması beklenen bazı zamlar arasında elektriğin de olabileceği kaydediliyor. Hürriyet’in üst düzey enerji bürokratlarından edindiği bilgilere göre, tüketicilere yönelik elektrik fiyatlarında 1 Ocak’tan itibaren bir miktar artışa gidilebilir.


Doğalgaz fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Enerji IQ Bilgi Servisleri’nde yer alan habere göre, konuya yakın bürokratlar, elektrikte fiyat artışı gerekliliğinin belirgin bir şekilde oluştuğunu, bunun sonucu olarak da 1 Ocak 2016’dan geçerli olacak şekilde tüketicilere yönelik elektrik fiyatında, siyasi otoritenin uygun bulması halinde, bir miktar artış yapılacağını belirttiler.

Aynı kaynaklar, doğalgaz fiyatlarında herhangi bir artış veya azalışın şimdilik gündemde olmadığını, elektrikte yapılacak artışın oranını belirlemeye yönelik çalışmaların ise sürdüğünü kaydettiler. Elektrik fiyatlarında en son artış, 1 Ekim 2014 tarihinde vergi ve fonlar hariç ortalama yüzde 8.87 yapılmış, aynı tarihte doğalgaz fiyatları da yüzde 9 yükseltilmişti.

Bu haber toplam 1331 defa okundu


YAZARLAR