Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CLK Enerji Personel Sayısında Küçülmeye Hazırlanıyor
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CLK Enerji Personel Sayısında Küçülmeye Hazırlanıyor

CLK Enerji Personel Sayısında Küçülmeye Hazırlanıyor
CLK Enerji’nin önümüzdeki günlerde personel sayısında yüzde 40’lık bir küçülmeye gidebileceği konuşuluyor.
18.01.2016 / 08:21

Enerjimagazin-Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarından Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin Holding'in yer aldığı ortak girişim tarafından kurulan CLK Enerji’nin personel sayısında yüzde 40’lık bir küçülmeye gidebileceği konuşuluyor.


CLK Enerji, çatısı altındaki “Akdeniz, Boğaziçi, Çamlıbel, Uludağ Elektrik Dağıtım ve Perakende Satış Şirketleri ve Toptan Satış Şirketi” ile enerji sektöründe hizmet veriyor. Toplam dört bölgede, 11 il ve 10 milyona ulaşan abonesiyle CLK Enerji, sektörün lider grupları arasında yer alıyor.


Şirket, Temmuz 2013 tarihinde “CLK Akdeniz Perakende Satış, CLK Boğaziçi Perakende Satış, CLK Çamlıbel Perakende Satış, CLK Uludağ Perakende Satış” şirketlerini kurarak dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini birbirinden ayrı yürütmeye başladı. Ayrıca, CLK Enerji bünyesinde toptan elektrik ticareti faaliyetlerini yürüten “CLK Enerji Ortaklığı Toptan Satış Şirketi” de yer alıyor.


www.enerjimagazin.com'un şirkete yakın kaynaklardan ve şirket çalışanlarından edindiği bilgiye göre CLK Enerji, personel sayısında yüzde 40’lık bir küçülmeye gidecek.CLK Enerji’nin bünyesinde yer alan şirketler şu şekilde:


Dağıtım Şirketleri


AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM

Dünya'nın önde gelen turizm merkezlerinden Antalya ile Isparta ve Burdur illerinde yaklaşık 1,7 milyon aboneye sürekli ve kesintisiz hizmet veren Akdeniz Elektrik Dağıtım, yılda yaklaşık 7,9 milyar kWh enerji dağıtımı gerçekleştiriyor.


BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM

Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), 4,3 milyon abone ve dağıtımını yaptığı yıllık 24,2 milyar kWh elektrik ile Türkiye'nin en büyük elektrik dağıtım şirketi olarak İstanbul Avrupa Yakası'nda faaliyet gösteriyor.


ÇAMLIBEL ELEKTRİK DAĞITIM

Sivas, Yozgat ve Tokat illerini kapsayan Çamlıbel Elektrik Dağıtım (ÇEDAŞ), yaklaşık 860 bin aboneye 2,7 milyar kWh elektrik dağıtımı gerçekleştiriyor.


ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerini kapsayan Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ), yaklaşık 2,7 milyon aboneye yılda 10,8 milyar kWh elektrik dağıtımı gerçekleştiriyor.


Perakende Satış Şirketleri


CLK AKDENİZ, Antalya, Burdur ve Isparta illerinden oluşan bölgede tüketicilere perakende elektrik satışını gerçekleştiriyor.


CLK BOĞAZİÇİ, İstanbul Avrupa Yakası'nda perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütüyor.


CLK ÇAMLIBEL, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinden oluşan bölgede tüketicilere perakende elektrik satışını gerçekleştiriyor.


CLK ULUDAĞ, Bursa başta olmak üzere, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden oluşan bölgede perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütüyor.


Toptan Satış Şirketi


CLK Enerji Ortaklığı Toptan Elektrik Satışı A.Ş, 2011 yılında Limak Holding, Cengiz Holding ve Kolin İnşaat A.Ş. ortaklığında kurulmuş ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında Toptan Elektrik Satış Lisansı alarak faaliyetlerine başlamıştır.


Bu haber toplam 14307 defa okundu
YORUMLAR
Sivasli: 
"Toplu isten cikarma"
CLK sivas ta kiyimini gercekleştirdi. Zaten kan kaybeden sivas tamamen cöküntüye uğradı.işten cikarilan personelkerin hakkını kim arayacak. Bu konuya sayin bakanimizin çözüm bulmasıni temenni ediyoruz.
10.02.2016 / 16:26
PAK: 
"4c'ye gönderilmeyen personellere af çıkarılması şart"
2014 yılı öncesi özelleştirmesi yapılan şirketlerden 4c gönderilmeyen ve sonra işten çıkarılan mağdur personeller için 4c geçebilmesi için af kanunu şart bu şeklinde 3000 den fazla mağdur insan var. ÖİB nin umrunda değil devlet ve yetkililer buna bir çözüm bulması gerekiyor. Sermaye terörü elinde heba etmemeli insanları.
02.02.2016 / 01:35
aadem: 
"eee olacağı buydu"
devlet özelleştirme yaparken sesi çıkmayan herkeze dokunsun sonucu şimdi kurtarsın bakalım tes iş sendikası sizleri işçiyi 4c ye bile göndermeyen hakkın yok gidemezsin diyen eyyyy tes iş sendikası bu işçilerin çoluğunun çocugunun göz yaşıyla boğulur beter olursunuz...
24.01.2016 / 22:55
lewent bey: 
"kesinlikle doğru"
yıl basından ıtıbaren baslayan surec sonucunda suanda beyazıt ve avcılarda yaklasık 55 personel ıle yollar ayrıldı.hazırana kadar bu rakamın yaklasık 1000 olacagından bahsedılıyor...
15.01.2016 / 00:37
Bedaş çalışanı: 
"Doğru"
Bedaş'ta çoktan başladı bile. Bazı direktör ve personelle yollar ayrıldı.
14.01.2016 / 12:24


YAZARLAR