Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Rusya Enerji Bakanı'ndan Flaş Türk Akımı Açıklaması
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rusya Enerji Bakanı'ndan Flaş Türk Akımı Açıklaması

Rusya Enerji Bakanı'ndan Flaş Türk Akımı Açıklaması
Rusya Enerji Bakanı Novak: Türk Akımı doğalgaz hattı projesini gerçekleştirmeye hazırız.
18.01.2016 / 08:22

Enerjimagazin- Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Avrupa ve Türkiye'nin ilgi göstermesi hâlinde Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini gerçekleştirmeye hazır olduklarını söyledi.


Sputniknews’in haberine göre, Rossiya 24 televizyonuna konuşan Novak, bir soru karşısında 'Türk Akımı' projesinin yeniden gündeme alınabileceğini belirtti. Novak, "Avrupalı ve Türk partnerlerimiz nihai olarak projeye ilgi gösterirlerse biz bu projenin gerçekleştirmeye hazırız" ifadelerini kullandı.


ANKARA VE MOSKOVA'NIN TÜRK AKIMI AÇIKLAMALARI


Türkiye'nin 24 Kasım'da bir Rus bombardıman uçağını düşürmesi ardından, Rusya, Türk Akımı'yla ilgili çalışmaların durdurulduğunu açıklamıştı.


Moskova’dan gelen açıklamanın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk Akımı taleplerimiz karşılanmadığından tarafımızdan rafa kaldırılmış bir projedir” demiş, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise projenin Avrupa'nın garanti vermesi hâlinde hâlâ gerçekleştirebileceklerini söylemişti.


Türk Akımı, Rus doğalgazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya dağıtılmasını öngörüyor.

Bu haber toplam 1527 defa okundu


YAZARLAR