Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye'de Üretilen Güneş Enerjisi Panelleri Londra Yolcusu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye'de Üretilen Güneş Enerjisi Panelleri Londra Yolcusu

Türkiye'de Üretilen Güneş Enerjisi Panelleri Londra Yolcusu
CSUN, Türkiye’de ürettiği güneş panelleriyle Londra Southend Havalimanı’nın yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak.
26.01.2016 / 20:13

Enerjimagazin-Güneş hücreleri ve panelleri üretiminde faaliyet gösteren ve sektörün global oyuncularından biri olan CSUN, Türkiye’de ürettiği güneş panelleriyle Londra Southend Havalimanı’nın yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak.


Yılda yaklaşık 1 milyon 500 bin yolculunun seyahat etmek için kullandığı Londra Southend Havalimanı’nın güneş enerjisi projesinde CSUN panelleri tercih edildi. Dünya çapında önemli projelere imza atan CSUN, Stobart Group ile imzaladığı toplam kurulu gücü 2,5 MW olan güneş paneli santralini hayata geçirmeye hazırlanıyor.


Türkiye’de üretilen CSUN güneş panelleri, Stobart Group’a ait Londra Southend Havalimanı’nın yıllık elektrik ihtiyacının %20’sini karşılamak için kullanılacak.  9.500 adetten fazla yüksek verimli CSUN panellinin kullanıldığı proje, 3.2 hektarlık bir alanın üzerinde yer alacak.  Projeyle 1 yılda yaklaşık 1053 ton karbon salınımının engellenmesi bekleniyor.


CSUN CEO’su Tingxiu Lu, “ Panellerimizin Stobart Group’un kendi havalimanında yapacağı güneş enerjisi projesinde kullanılmak üzere tercih edilmesi bizleri oldukça memnun etti. Güneş enerjisi sektöründeki know-how bilgimiz ve ürünlerimizin kalitesi bizleri solar enerji pazarında iyi yerlere taşıyacaktır. Büyüme stratejimizi  farklı coğrafyalarda yer alarak devam ettireceğiz” dedi.


CSUN Eurasia Energy Systems Hakkında


CSUN Bloomberg’te  “BNEF Tier 1” tedarikçi ünvanını kazanmıştır. Dünya çapında güneş hücresi ve panel üreticisi olan CSUN, 2004‘te güneş hücresi üretim odaklı kurulmuş ve 2007’de NASDAQ kotalı bir şirket olmuştur. Hücre üretimi ve satışından gelen yıllanmış tecrübesini güneş paneli pazarına girerek gösteren CSUN, bu zamana kadar dünyada 4,5 GW’tan fazla satış gerçekleştirmiştir. Türkiye, Kore, Vietnam, Şangay ve Nanjng’de üretim fabrikası bulunmaktadır. Ayrıca dünyanın birçok yerinde satış ofisleri vardır. Avrupa’nın önde gelen panel firmalarına hücre tedariği yapmaktadır.  (Örn; Aleo, Solarwatt, Solon). Çin ve Türkiye’deki üretim tesislerine ek olarak Hollanda, İngiltere ve Amerika’da kendi deposu bulunmaktadır. Ar-Ge faaliyetlerinde öncü olan Csun, c-Si hücre verimliliğinde dünya rekoruna sahiptir.CSUN, 2013 yılında Türkiye üretim tesisini yıllık 350 MW güneş paneli ve 150 MW hücre üretim kapasitesiyle İstanbul-Tuzla’da açmıştır. CSUN, hali hazırda Türkiye’nin en büyük güneş panel ve hücre üreticisi konumundadır. 2016 yılı itibariyle yeni fabrikasıyla birlikte yıllık 500 MW üretim kapasitesine ulaşacaktır. Şuan Tuzla fabrikasında 600 kişiye istihdam sağlamaktadır.Bu haber toplam 2237 defa okundu


YAZARLAR