Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CLK Enerji İşten Çıkarmalara Başladı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CLK Enerji İşten Çıkarmalara Başladı

CLK Enerji İşten Çıkarmalara Başladı
CLK Enerji, personel sayısında küçülmeye gitmek için düğmeye bastı.
11.02.2016 / 22:27

Enerjimagazin-Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarından Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin Holding'in yer aldığı ortak girişim tarafından kurulan CLK Enerji’nin personel sayısında küçülmeye gidebileceğini duyurmuştuk.


www.enerjimagazin.com'un şirkete yakın kaynaklardan ve şirket çalışanlarından edindiği bilgiye göre CLK Enerji, personel sayısında küçülmeye gitmek için düğmeye bastı. Sadece Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ta aralarında bazı yöneticilerin de bulunduğu yaklaşık 450, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş de ise yaklaşık 300 çalışan işten çıkarıldı ve işten çıkarmalar, Holding bünyesindeki diğer şirketlerde devam edecek.Tek Umudumuz Enerji Bakanı


www.enerjimagazin.com'a konuşan şirket çalışanları “CLK Enerji’nin Devletimiz asgari ücreti yükseltip, istihdamı artırmayı düşündüğü bir zamanda, personel sayısında azalmaya gitmesinin anlamı nedir? Şirketimizin bu yaptığı Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın İstihdam çabalarına, işçi çıkararak karşı durmak değil midir? Tüm şirket çalışanları diken üstünde. İnsan Kaynakları Direktörlüğümüz toplam personel sayısının yarısına yakınının işten çıkarılacağını ifade ediyor. Sıra ne zaman bana gelecek diye bekliyor. Tam anlamıyla bir kıyım yaşanıyor. AOB personelinin mesaileri kaldırıldı. Sendikalar yaşanan tüm işten çıkarmalara sessiz. İşten çıkarmalara karşı hakkımızı her platformda arayacağız. İşe iade davalarımızı açacağız. Gerekirse Holding bünyesinde tüm işten çıkarılan personeller bir araya gelerek sesimizi İşçi haklarına büyük önem verdiğini düşündüğümüz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a duyurabilmek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde eylemler yapacağız. Sendikamızdan umudumuz yok. Tek umudumuz Enerji Bakanımız Berat Albayrak. İşten çıkarılanlar arasında hamile ve özürlü arkadaşlarımız da var. Bakanımız Berat Albayrak'tan sizin aracılığı ile sesimizi duymasını, bizlere sahip çıkmasını ve yaşanan kıyıma dur demesini bekliyoruz.”


ÇEDAŞ’ın İnternet Sitesi Hacklendi


Kendisini Beyaz şapkalı bir Türk siber savaşçısı olarak tanıtan Yaşar Tim isimli hacker, Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ’deki işten çıkarmaları protesto etmek için ÇEDAŞ’ın internet sitesi olan www.cedas.com.tr  ye erişimi engelledi. ÇEDAŞ'ın sitesine erişimi durduran hacker Yaşar Tim, Facebook hesabından "Tokat Çedaş elektrik 120 kişiyi işten sebepsiz çıkarttı özürlü vatandaşlar bile vardır. Bunun Hesabını Sormaya Geldik cedas.com.tr/ Şuan Site Açık Biraz Sonra Erişime Kapatacağız." şeklinde bir paylaşım yapmasının ardından, siteye ulaşım durdu.

ÇEDAŞ Genel Müdürü Ali Cesur’da personelin işten atılmasına onay vermediği için geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmişti.


CLK Enerji, çatısı altındaki “Akdeniz, Boğaziçi, Çamlıbel, Uludağ Elektrik Dağıtım ve Perakende Satış Şirketleri ve Toptan Satış Şirketi” ile enerji sektöründe hizmet veriyor. Toplam dört bölgede, 11 il ve 10 milyona ulaşan abonesiyle CLK Enerji, sektörün lider grupları arasında yer alıyor.


Şirket, Temmuz 2013 tarihinde “CLK Akdeniz Perakende Satış, CLK Boğaziçi Perakende Satış, CLK Çamlıbel Perakende Satış, CLK Uludağ Perakende Satış” şirketlerini kurarak dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini birbirinden ayrı yürütmeye başladı. Ayrıca, CLK Enerji bünyesinde toptan elektrik ticareti faaliyetlerini yürüten “CLK Enerji Ortaklığı Toptan Satış Şirketi” de yer alıyor.


CLK Enerji’nin bünyesinde yer alan şirketler şu şekilde:


Dağıtım Şirketleri


AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM

Dünya'nın önde gelen turizm merkezlerinden Antalya ile Isparta ve Burdur illerinde yaklaşık 1,7 milyon aboneye sürekli ve kesintisiz hizmet veren Akdeniz Elektrik Dağıtım, yılda yaklaşık 7,9 milyar kWh enerji dağıtımı gerçekleştiriyor.


BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM

Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), 4,3 milyon abone ve dağıtımını yaptığı yıllık 24,2 milyar kWh elektrik ile Türkiye'nin en büyük elektrik dağıtım şirketi olarak İstanbul Avrupa Yakası'nda faaliyet gösteriyor.


ÇAMLIBEL ELEKTRİK DAĞITIM

Sivas, Yozgat ve Tokat illerini kapsayan Çamlıbel Elektrik Dağıtım (ÇEDAŞ), yaklaşık 860 bin aboneye 2,7 milyar kWh elektrik dağıtımı gerçekleştiriyor.


ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerini kapsayan Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ), yaklaşık 2,7 milyon aboneye yılda 10,8 milyar kWh elektrik dağıtımı gerçekleştiriyor.


Perakende Satış Şirketleri


CLK AKDENİZ, Antalya, Burdur ve Isparta illerinden oluşan bölgede tüketicilere perakende elektrik satışını gerçekleştiriyor.


CLK BOĞAZİÇİ, İstanbul Avrupa Yakası'nda perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütüyor.


CLK ÇAMLIBEL, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinden oluşan bölgede tüketicilere perakende elektrik satışını gerçekleştiriyor.


CLK ULUDAĞ, Bursa başta olmak üzere, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden oluşan bölgede perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütüyor.


Toptan Satış Şirketi


CLK Enerji Ortaklığı Toptan Elektrik Satışı A.Ş, 2011 yılında Limak Holding, Cengiz Holding ve Kolin İnşaat A.Ş. ortaklığında kurulmuş ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında Toptan Elektrik Satış Lisansı alarak faaliyetlerine başlamıştır.


Bu haber toplam 15299 defa okundu
YORUMLAR
Murat: 
"Tokat li"
Akp nin özelleştirme polikasi sonucu ortaya çıkan durumlardan sadece biri clk dır ve ayrıca hükümet işli aracılığı ile belediye ve benzeri kurumlara işçi istihdam ettiğini sanarak çalışmayan onlarca işçiye maaş vermekte en azindan clk aob cileri yaptıkları işin riskini aldırış etmeden insanlığın en çok ihtiyacı olan enerjiyi sağlayan insanlardı yazık oldu bunca çalışana hükümet bu konuda yardım eetmeli aldıkları maaşlar 1500 bu işe bu maaşı reva görüyorlar iskurccularda alıyor bunu hem de kaza ve ölüm riski olmadan allahbyardim etsin diyorum
31.03.2016 / 23:05
Sivasli: 
"Elinize negecti"
Sayin clk elinize negecti bukadar insani istencikararak yediyimiz biekmekti herkez sizi severdi öbür dünyanizi bu insanlara iş vererek kazanmistiniz belki.ama yarin öbür dünyaya gidince bu insanlarin maaşlarını oraya götüremeyeceksin.çalisanarkadaşlar görevini enlayikiyla yapan insanlardi.hiç bi ayirim yapmadan cikarildilar
23.02.2016 / 21:03
aadem: 
"nerdesin tahsilatör tes iş..."
olacağı buydu diye söylemiştik yalvarmıştık azda olsa bizi devlete 4c ye gönderin diye yalvardık ama ne nafile gidemezsiniz diye bizlere hep köstek oldunuz bizi özel şirketin kucağına bıraktınız devlet işçisi kadromuzuda iptal ettiniz yazıklar olsun akp yazıklar olsun yanlış özelleşme politikaları iğnesine ipliğine kadar yağmalıyor yabancı şirketler devletin her alanını bu millete de yazıklar olsun kimse bir halt olupta siz yanlış yapıyorsunuz diyemedi devletten şirkete geçirilen işçiye 4c hakkı sunulmalı en azından yazık ettin bizlere akp yazık.. beter ol beceriksiz tes iş bizi iyi sattın işverene....
11.02.2016 / 21:51
esma yılmaz bolat: 
"SEBEPSİZ"
10 YILDIR CEDAS YOZGATA CALISMKTAYIM CALISMA SIRASINDA BIZI ARADILAR ... KAPIDA GUVENLIK VE UST MUDURLER BIZI KARISILADILAR TESELLİ VERİR GIBI ŞİRKET POLITAKASI ŞİRKET KUCULMEYE GIDIYOR SUDAN SACMA SAPAN SEBEPLERLE İŞ AKTIMIZIN SON BULDUGUNU CALIŞMA PERFORMANSINA BAKILMADIGI ANLASIN COCUKLAR SIZIN FAYDANIZA GERİ DONUSLERDE İLK OLARAK SIZI DEGERLENDIRCEGIMIZI FALAN FILAN AYNI SEYLER COK KONUSAN ŞİRKET AVUKATU VE YAN YONETICELER NE OLDUGUNU ANLAYAMADIGIMIZ KAATLARI OKUMA FIRSATI OLMADAN IMZALADIK....NASIL BU İŞ DEVLET NEREDE İŞSIZLIK ISTAHAM AZALDI DIYORLRDI NEREDE SENDIKALLAR NEREDE BU KIŞ AYINDA BU KDAR INSANA YAZIK DEĞİLMI BUNLARIN VEBALLERINI NASIL TASIYACAKLAR
11.02.2016 / 00:14

""
taner güloglu sen nerden biliyorsun tazminatlarını almaya kosarak gittiklerini %20 zam kime verildi tazminatların ne kadar komik oldugunu biliyomusun madem kosarak gidiyorlar neden dava acıcaz diyorlar bilmediğin konularda yorum yapma
10.02.2016 / 23:21
Ayhan Üstündağ: 
"PSİKOLOJİK BASKI"
15 yıldıIR Sivas il merkezde calışmaktayım sahada abone kontrolu Yaparken cagırdılar iş aktimin son buldugunu tazminat verileceğini Avukata gonderip anlaşma sızın yararına olacagini soyledıler Piskolojik baskı ile ikale anlaşmalı sozlesme önümüze uzattar Haklarınız verileceği içeren kagitar imzalatıldı iş cıkısını iş cıkışlarında 24 maddeden verdiler bu sebeple işsizlik maası da alamıyoruz ustaca oynanmış oyunlar Devlete baş kaldırı yazık herkezin psikolojisi cok durumda
10.02.2016 / 23:16
Kazım Dincol: 
"Ne demek gerçek değil"
Gerçek değil diyen kişi kesin CLK yönetiminden ya da ayrıştırılan torpilli bir Rize'lidir. Figen Hanım'ın, Benim gibi Saha personellerinin ve hademesine kadar insanların ne kadar değersizce kovulduğunu tüm çalışanları bilmektedir. Adaletsiz bir sistemde çalışanların çoğu yarın acaba bende kovulur muyum? Endişesi ile ekmek parasi için çalışırken bugün CENGİZ LIMAK KOLIN her bir çalışanımdan daha az para ile daha çok nasıl fayda sağlarım düşüncesinde. Çare olacak ne Enerji bakanı aslında ne Cumhurbaşkanı bugün veren kişinin ALLAH olduğunu unutan CLK yonetimine dersi verecek kişi O'dur. Dersin verilmesine Vesile ha Sayın Berat Bey olmuş ha Sayın Recep Tayyip Bey olmuş önemli değil aslında.
10.02.2016 / 22:13
taner guloğlu: 
"gerçek değil"
Haber doğru değil insanlar tazminatlarını alacaklarını öğrenince koşarak ayrılmak istediler. Kalanların maaşlarına %20 zam yapıldı.
10.02.2016 / 14:22
Gürbüz: 
"Yazıklar Olsun"
Figen Hanım, durum aynen anlattığınız gibi bizi sahada çalışrken aradılar ve işten çıkarıldığımız söylendi. Sendikayı aradım dünyadan haberleri yok. Kem küm kem küm. Başka bir şey yok. Yazıklar olsun sana TES-İŞ... CLK Enerji Türkiye'nin en büyük dağıtım şirketiymiş. Böyle mi olur büyük şirket? Hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz. Bazı arkadaşlar Berat Albayrak ile görüşeceklermiş. İnşallah Enerji Bakanı Berat Albayrak konuya el koyar. Bunların bir derse ihtiyacı var. Tüm CLK mağdurlarının birlik olması gerekir.
09.02.2016 / 00:00
Figen ulak: 
"İşten çıkarılma"
Bedaşta 27 yıl emlak kamulaştırma müdür yardımcısı olarak çalıştım geçen hafta pzt si günü önemli bir hukuk yazışması yapıyor iken insan kaynakları telefon edip çağırdı iş akdinizi sonlandırıyoruz dedi hiç tenezzül etmeden kabul deyip kayıtları imzalayıp çıktım böyle bir muamelenin hiçbir kurumsal şirkette yapıldığını duymadım allah sonlarını hayretsin çok kıymetli insanlar çıkartıldı
09.02.2016 / 18:25


YAZARLAR