Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - 4/C'lilerden Cumhurbaşkanı ve Başbakana Mektup
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

4/C'lilerden Cumhurbaşkanı ve Başbakana Mektup

4/C'lilerden Cumhurbaşkanı ve Başbakana Mektup
4/C'liler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na mektup yazdılar.
16.02.2016 / 23:39

Enerjimagazin-4/C'liler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yaşadıkları mağduriyetleri ve “ŞUBAT 2016' da 3 Dönem Toplu Sözleşme 36/2 Maddenin yasallaşıp bir an önce fiiliyata geçmesi” taleplerini içeren bir mektup yazarak sorunlarına ivedilikle çözüm bulunmasını talep ettiler.İşte O Mektup                      


Bizler sayımız 23 bin civarında olan özelleştirilen TEDAŞ, EÜAŞ  kurumlarımıza çoğumuz hükümetiniz döneminde KPSS  ve mülakata tabi tutularak kadrolu Mühendis, Tekniker, Teknisyen olarak yerleştik. Kurumlarımızın Özelleştirilme uygulamaları sonucu bizler 4/C kapsamına alınmış, İşçi ve Memur olmayan geçici sözleşmeli çalıştırılan personelleriz. Şuan 4/C kapsamında diplomalarımızın çalıştığımız kurumlarda maalesef hiçbir önemi yok 657 sayılı yasaya bağlı olmakla birlikte 657 sayılı yasaya tabi’de değiliz çok büyük bir çelişki içerisinde psikolojimiz bozulmuş bir durumda çalışmaktayız. Birçoğumuz çalıştığımız kurumlarda atıl personel olarak hakir görülmekte ve hiçbir kurumda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına tabi tutulmamaktayız. Oysa geçmişte birçoğumuz teknik görevlerde çalışmış olup teknik alanda geliştik ve çalışırken öğrenimler aldık. Hali hazırda şuan 4/C kapsamında çalıştırılan personelin birçoğu diplomaları ile ilgisiz kurumlarda çalıştırılmakta.

Kamu Kurumlarında bilirsiniz ki işçi kendisine verilen emri yapmakla yükümlüdür ki bizlerde özelleştirilmiş kurumlarımızda canla başla çalıştık ve yıllarımız geçti bizleri yanlış yöneten memur yöneticilerimiz aynı özlük haklarıyla adeta ödüllendirilip başka kurumlara geçirilirken biz işçi çalışanlar bütün haklarımız elimizden alınıp isteğimiz dışında ve geçmişte çalışmış olduğumuz ilgi, alanımız dışında olan kurumlara vasıfsız yıllarca deneyim kazanmış olduğumuz branşlarımız hiçe sayılarak 4/C li geçici personel olarak gönderildik. Tek hatamız elimizde olmayan özelleştirme uygulamaları kapsamına alınmış kurumlarda çalışmış olmak. Bakın taşerona bile tarih ve kadro verilirken hiç mi? hakkaniyet kalmamış ki torpilli taşeron kadroya alınacakken işe KPSS ile kadrolu olarak  girmiş özelleştirmeyle 4/C geçici olmuşlara her nasılsa kadro dışı kalır? Bu adaletsizliğin izahı bile olamaz.

Yaşamış olduğumuz mağduriyetlere rağmen ümidimizi yitirmeyip siz büyüklerimizin hükümetinizin bizim gerçekten mağdur olduğumuzu göreceğinize inanarak sizlerden bizi 4/C kapsamından kurtarıp diplomalarımızla ilgili alanlarda ve 657 sayılı yasaya tabii memurlarla eşit haklarla çalışma hakkını bizlere tanımanızı talep ettik.

2016-2017 toplu sözleşmede tam zamanlı ve özelleştirme uygulamaları sonucu 4/C kapsamında çalıştırılan personelin 4/B statüsüne geçirilmesi konusunda çalışma yapılacağı yetkili sendika ve hükümetiniz tarafından imza altına alındı. Sizden talebimiz aylardan beri sürdüğü  Memursen Genel Başkanı Ali YALÇIN ifade ettiği üzere DPB çalışmaları tamamlamıştır ve müjdeyi sizden alarak TBMM kanunlaşması için Başbakanımız olarak sizin inisiyatifinizdedir. Kadromuzu 23 bin çalışan ve aileleri adına, Hastanelerde kanser tedavisi gören ve 4/C li olduğu ve 30 günden fazla rapor aldığı için işine son verilen 4/C liler adına bu insani, vicdani durumu göz ardı etmeyeceğinizi öngörerek ŞUBAT 2016' da 3 Dönem Toplu Sözleşme 36/2 Maddenin yasallaşıp fiiliyata geçmesini istiyoruz. Saygılarımızı sunuyoruz.

Bu haber toplam 4228 defa okundu
YORUMLAR
Gulnur Gumus: 
"Mahkeme karari"
Kazanmis oldugum doner ek odeme hala odennedi kartal lutfukrdarda en son santralde gece vardiyasindayim ama kazandigim hakkimi elimden nicin aliniyor?
13.02.2016 / 12:45


YAZARLAR