Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - PETFORM'un Yeni Yönetimi Belli Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PETFORM'un Yeni Yönetimi Belli Oldu

PETFORM'un Yeni Yönetimi Belli Oldu
PETFORM (Petrol Platformu Derneği), 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.
20.02.2016 / 12:24

Enerjimagazin-Arama/Üretim sektörünün tek,  doğalgaz tedarikçilerinin en büyük sivil toplum kuruluşlarından PETFORM (Petrol Platformu Derneği), 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 11 Şubat 2016 Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirdi.


2015 yılında Başkanlık görevini yürüten Aytaç Eren’in yeni dönemde de görevini sürdürmesine oy birliği ile karar verildi. PETFORM üyesi 55 enerji şirketinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da, yoğun çalışmaların yürütüldüğü 2015 yılına ilişkin faaliyetler ve bütçe oy birliği ile ibra edilerek Tüzük değişiklik önerileri görüşülmüştür.


Aytaç Eren 2015 Yılını Değerlendirdi


Açılış konuşmasında Sn. Eren, Arama-Üretim sektörü ve Doğal Gaz Piyasası ile ilgili önemli hususlarda 2015 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştur. 2015’in makroekonomik ve makropolitik gelişmeler sebebiyle hem ülkemiz hem de sektörümüz için zor bir yıl olduğunu ifade eden Sn. Eren Gazprom ile yaşanan fiyat belirsizliği nedeniyle derneğimiz üyesi Taşıtanların 2015 yılına zor bir giriş yaptığını ve bu süreçte, EPDK ve ETKB nezdinde yürütülen çalışmalar sayesinde sorunun çözüme ulaştırıldığını belirtmiştir. Diğer yandan petrol fiyatlarında Haziran 2014’ten itibaren başlayan düşüşün 2015 yılı boyunca da devam etmiş olmasının Arama-Üretim sektörü faaliyetlerinde ciddi düşüşe neden olduğunu vurgulayan Sn. Eren Türkiye gibi büyük bir petrol ve doğal gaz üreticisi olmayan ülkede faaliyet gösteren Arama-Üretim şirketlerinin bu durumdan olumsuz etkilendiğini ifade etmiştir.


PETFORM Akdeniz İçin İşbirliği Örgütü (UfM) Çatısı Altındaki Tek Türk STK


TRGas-Hub Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eren, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2013 yılının en iyi projesi seçilen projenin, proje ortakları olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu (EFET) ve ICIS ile birlikte PETFORM’un koordinasyonluğunda yürütülen yoğun çalışmalarla başarıyla Şubat ayı içerisinde tamamlanacağını vurgulamıştır. Sn. Eren, PETFORM’un aynı zamanda Akdeniz İçin İşbirliği Örgütü (UfM) çatısı altında yer alan tek Türk STK olarak oldukça önemli bir adım attığını belirtmiş ve örgüt altındaki çalışmaların titizlikle takip edileceğinin altını çizmiştir.


Derneğin çalışma yönteminin tamamen kurumsallaştığını vurgulayan Eren, 2015 yılındaki yoğun faaliyetlere, 2016 yılında da devam edileceğini ifade ederek, yeni seçilecek olan Yönetim Kuruluna başarı dileklerini ifade etmiştir.


Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı yapıldı


Dernek üyesi şirketlerin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul’da gerçekleştirilen demokratik seçimler neticesinde 2016 yılı boyunca derneğin yönetimini üstlenecek ekip belirlenmiştir. Geçtiğimiz yıl da Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Güney Yıldızı Petrol’den Aytaç Eren bu yıl da Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına EgeGaz’dan Aziz Camcı getirilmiştir. Petrol ve doğalgaz arama - üretim alanında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Arama-Üretim Grubu’nun başkanlığını Genel Energy’den Ali Yıldızel’in üstlenmesine karar verilirken, doğalgaz piyasasında faaliyet gösteren dernek üyesi şirketlerin katılımıyla oluşturulan Gaz Grubu’nun başkanlığını ise Aygaz Doğal Gaz’dan Rıdvan Uçar üstlenmiştir. Derneğin 2016 yılı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmuştur:


Yönetim Kurulu Başkanı:Aytaç Eren (Güney Yıldızı Petrol)


Yönetim Kurulu Başkan Yrd.: Aziz Camcı (EgeGaz)


Arama-Üretim Grubu Başkanı: Ali Yıldızel (Genel Energy)


Gaz Grubu Başkanı: Rıdvan Uçar (Aygaz Doğal Gaz)


Sayman Üye: Altan Kolbay (Turcas Petrol)


Asil Üyeler: Gökhan Yardım (Angoragaz), Dilek Özlem Altınyay (TOTAL)

Bu haber toplam 2192 defa okundu


YAZARLAR