Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Gazprom Türk Özel Sektör Doğalgaz İthalatçıları İle Anlaştı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gazprom Türk Özel Sektör Doğalgaz İthalatçıları İle Anlaştı

Gazprom Türk Özel Sektör Doğalgaz İthalatçıları İle Anlaştı
Gazprom ile Türkiye'deki özel doğalgaz ithalatçı firmaları arasındaki fiyat anlaşmazlığında çözüme varıldığı iddia edildi.
19.04.2016 / 11:37

Enerjimagazin-Gazprom Export ile Türkiye’deki özel sektör doğalgaz ithalatçıları (Avrasya Gas, Akfel Gas, Batı Hattı, Kibar Enerji, Shell Enerji ve Enerco Enerji), yürütülen yapıcı görüşmeler sonucunda, içinde bulunduğumuz yıl için geçerli olacak doğalgaz fiyatı üzerinde anlaşmaya vardıklarının açıkladı.


Gazprom’dan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada “Gazprom Export ile Türkiye’deki özel sektör doğalgaz ithalatçıları (Avrasya Gas, Akfel Gas, Batı Hattı, Kibar Enerji, Shell Enerji ve Enerco Enerji), yürütülen yapıcı görüşmeler sonucunda, içinde bulunduğumuz yıl için geçerli olacak doğalgaz fiyatı üzerinde anlaşmaya varmışlardır. Doğalgaz arzı halen sözleşmelerde belirtilen hacimlere uygun olarak sağlanmaktadır“ denildi.


Gazprom Export Genel Müdürü Elena Burmistrova, konuya ilişkin olarak “Türkiye’deki ticaret ortaklarımızla anlaşmaya varabilmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye doğalgaz piyasasına yönelik doğalgaz tedarikimizde uzun vadeli işbirliğimizin başarıyla sürmesi beklentisi içindeyiz.” açıklaması yaptı.


Bu haber toplam 2010 defa okundu


YAZARLAR