Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - GAZBİR ve EUD'den Doğal Gaz Piyasası Eğitimi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GAZBİR ve EUD'den Doğal Gaz Piyasası Eğitimi

GAZBİR ve EUD'den Doğal Gaz Piyasası Eğitimi
GAZBİR-EUD Doğal Gaz Piyasası Eğitim Programı’nın ikincisi Antalya’da gerçekleştirildi.
18.04.2016 / 14:15

Enerjimagazin-GAZBİR-EUD (Enerji Uzmanları Derneği) Doğal Gaz Piyasası Eğitim Programı’nın ikincisi Antalya’da gerçekleştirildi. GAZBİR ve Enerji Uzmanları Derneği’nin ortak projesi “Doğal Gaz Piyasası Mevzuatı Eğitim Programı” Antalya’da düzenlendi.


Doğal gaz piyasasında bulunan şirketlerin mevzuat ve uygulamalar konusundaki bilgi seviyesinin artırılması ve ortak iletişim zemini sağlamak amacıyla düzenlenen Doğal Gaz Piyasası Mevzuat Eğitim Programı’nın ikincisi Antalya’da düzenlendi.


Üç gün süre programa doğal gaz dağıtım şirketlerinden ve enerji sektöründen ilgi yüksekti. EUD adına doğal gaz dağıtım tarifeleri konusunda EPDK Tarifeler Dairesi Başkanı Hasan Alma tarafından detaylı bir sunum gerçekleştirildi. EPDK sektör dairelerinde görev yapan grup başkanları ve uzmanlar kanun ve ikincil mevzuatın yanı sıra Şebeke İşleyiş Düzenlemeleri, doğal gaz piyasası tarifeleri, denetim prosedürü, bildirim sistemi, doğal gaz ticareti gibi konularda katılımcılara eğitim verildi.


GAZBİR Başkanı Yaşar ARSLAN; eğitim programlarını GAZBİR olarak önemsediklerini belirterek, doğal gaz dağıtım sektörünün genç ve dinamik bir insan kaynakları yapısı olduğunu, bu tarz eğitim programlarıyla çalışanların bilgi seviyesinin artırılmasının amaçlandığını belirtti. Arslan, önümüzdeki dönemde farklı konularda sektörün bilgilendirilmesi amacıyla eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti.


Bu haber toplam 1506 defa okundu


YAZARLAR