Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Karakaya HES'ten Rekor Enerji Üretimi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Karakaya HES'ten Rekor Enerji Üretimi

Karakaya HES'ten Rekor Enerji Üretimi
Karakaya HES, üretime başladığı 1988 yılından beri toplamda 200 milyar kWh elektrik enerjisi üretimini aştı.
14.06.2016 / 20:10

Enerjimagazin-Türkiye’nin en büyük 2. hidroelektrik santrali olan ve 2015 elektrik enerjisi üretim verilerine göre de Türkiye 1.si olan Karakaya HES, üretime başladığı 1988 yılından beri toplamda 200 milyar kWh elektrik enerjisi üretimini aştı.


Her yıl geleneksel olarak düzenlenen "4. Karakayalılar Buluşması" gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil ALIŞ,  Genel Müdür Yardımcısı Nurettin KULALI, daire başkanları, Fırat-Dicle Havzası işletme müdürleri, Karakaya HES'in eski ve yeni personeli katıldı.


Misafirler onuruna verilen öğle yemeğinde konuşma yapan Genel Müdür Halil ALIŞ; 1800 MW kurulu gücüyle Türkiye'nin enterkonnekte sistemine büyük katkı sunan Karakaya HES'in başarısının altında, fedakarca ve özveriyle çalışan eski ve yeni personelin gayretleri olduğunu ve EÜAŞ Genel Müdürlüğü olarak bu zor coğrafyada çalışan bütün emekçileri sonuna kadar destekleyeceklerini belirtti.


Bu haber toplam 1955 defa okundu


YAZARLAR