Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Güriş Holding Çermikler HES'i Satın Aldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Güriş Holding Çermikler HES'i Satın Aldı

Güriş Holding Çermikler HES'i Satın Aldı
Güriş Holding 25,78 MW'lık Çermikler Barajı ve HES'i de satın aldı.
22.06.2016 / 19:47

Enerjimagazin-Geçtiğimiz günlerde 14 MW’lık GİRESUN ESPİYE HES’i satın alan GÜRİŞ HOLDİNG, 25,78 MW gücündeki SİVAS ÇERMİKLER Barajı ve Hidroelektrik Santrali’ni de satın aldı.


Son 1 ayda 2 Yeni Santral alan GÜRİŞ HOLDİNG, ÇERMİKLER Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin de portföyüne eklenmesi ile HES Sayısını 6’ya yükseltti.

Son yıllarda enerji sektöründe yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren GÜRİŞ Holding, ÇERMİKLER Barajı ve HES’i bünyesine katarak Yenilenebilir Enerji Sektörünün liderlerinden biri olmaya devam ediyor. Sivas il sınırlarında bulunan ÇERMİKLER HES 25,78 MW kurulu güce sahip ve yılda 80.651.000 kWh elektrik üretebilmekte, 27.000 konutun aylık elektrik ihtiyacını karşılayabilmektedir.


Bu yeni yatırımı ile birlikte GÜRİŞ Holding’in Hidroelektrik Enerji Santrali sayısı 6’ya yükselirken GÜRİŞ Holding’in sadece Hidroelektrik Enerji Santrali yatırımlarının toplam kurulu gücü de 104,38 MW’a çıkmış oldu.


Bu HES ile birlikte GÜRİŞ’in toplam 15 adet “yenilenebilir enerji” santrali üretim yapmaktadır.

Bu haber toplam 2559 defa okundu


YAZARLAR